Genel

Yayıncılar için mikrofon seçenekleri – MediaTrend

İnternet üstünden canlı yayınlar, oyun yayınları, podcast kaydı ya da video konferanslar için kaliteli bir mikrofon tercih etmek zorunluluk. Bundan dolayı yayıncı mikrofonu olarak adlandırılan hususi bir ürün kategorisi var. Bu kategorideki mikrofonlar, kaliteli ses aktarımı için hususi olarak geliştiriliyor. Arka plan gürültüsü olmadan sesi temiz olarak karşıya ileten bu mikrofonlar, tek yönlü ya da oldukça yönlü ses soruşturma kabiliyetleriyle, değişik gösterim tipleri için elverişli koşullar sunuyor. Tek kişinin mikrofon karşısına geçip gösterim yapabileceği bir senaryodan, mikrofon karşısında bir sunucu ve oldukça sayıda konuğun bulunması gibisenaryolara kadar her alanda bu mikrofonları kullanmak mümkün. Bu hafta MediaMarkt web mağazasından seçtiğim üç değişik markanın yayıncı mikrofonuna yakından bakacağız. Hazırsanız gelin derhal başlamış olalım:

JBL Quantum Stream

JBL Quantum Stream

96 kHz yüksek örnekleme hızı ve 14 mm’lik çift yoğunlaştırıcısıyla, sesinizi arka plan gürültüsü olmadan daima yüksek ve net çıkmasını elde eden JBL firmasının Quantum Stream model yayıncı mikrofonu, çevredeki sesleri yayına almak istediğinizda değişik modlara kolayca geçmenizi sağlıyor. Mikrofonu, kardioid tek yönlü ya da oldukça yönlü olarak kullanabiliyorsunuz. Yayınlar esnasında mikrofonu pasife almak için dokunmatik yüzey kullanılıyor. Mikrofonun etken ya da eylemsiz bulunduğunu RGB aydınlatmadan fark edebiliyorsunuz. Böylece sesinizin ne vakit yayına yansıyacağını ya da yansımayacağını denetim edebilirsiniz. JBL Quantum Stream yayıncı mikrofonu, sorunsuz tak ve çalıştır özelliğiyle teknik informasyon gerektirmeden yayına girmenizi sağlıyor. Ürünle beraber gelen ters çevrilebilir stand, mikrofonu 360 aşama hareket ettirmenize, bir kamera tripoduna bağlamanıza, bir bom koluna takmanızı mümkün kılıyor.

SARAMONIC SR-MV2000

SARAMONIC SR-MV2000

iF Tasarım Ödülü kazanan SARAMONIC firmasının SR-MV2000 model yayıncı mikrofonu, canlı yayınlar, oyunlar, video konferanslar ve podcast yayınları için uygun çözümlerden biri. Muhteşem net ve sıcak sesler elde etmenizi elde eden SR-MV2000, stüdyo sınıfı bir USB mikrofon. Genel kullanım için hususi olarak üretilen ürün, yerleşik bir pop filtresiyle geliyor ve bu sayede sesteki patlamaları önlüyor. Kardioid ses alma tekniği kullanılan bu ürün, duyarlı kontrollere haiz. 3,5 mm kulaklık çıkışı bulunan SARAMONIC SR-MV2000 ile gösterim yaparken sesin çıktısını gerçek zamanlı olarak denetim etme şansına haiz oluyorsunuz. LED ışık göstergesiyle mikrofonun etken ya da eylemsiz bulunduğunu kolayca izlemek ve ihtimaller içinde gösterim kazalarını önlemek mümkün oluyor. SR-MV2000 entegre 360 ​​derecelik döner standıyla masaya, mikrofon sehpasına yada stüdyo koluna süratli ve kolay bir halde monte edilebiliyor.

KINGSTON Quadcast

KINGSTON Quadcast

Yayıncılara tavsiye edeceğim bir başka mikrofon ise KINGSTON firmasının HyperX Quadcast modeli. Ustalaşmış kalitede yayıncılık yapmak isteyenlere hitap eden bu mikrofon; stereo, oldukça yönlü, kardioid ve çift yönlü olmak suretiyle dört değişik moda haiz. LED göstergeyle mikrofonun etken ya da eylemsiz bulunduğunu anlama, dolayısıyla ihtimaller içinde canlı gösterim kazalarını önleme fonksiyonuyla gelen ürün, dahili titreşim önleyici ve pop filtreyle geliyor. KINGSTON HyperX Quadcast, dahili kulaklık jakı ile de kullanıcısına yayına giden sesi denetim etme fırsatı sunuyor. Discord ve TeamSpeak benzer biçimde gösterim platformları tarafınca başarısı onaylanan KINGSTON HyperX Quadcast, masaya sağlam oturan hususi ayakla beraber kutusundan çıkıyor. Canlı yayınlar, oyunlar, video konferanslar ve ustalaşmış stüdyolar için kolaylıkla kullanılabilecek olan bu ürün, ses kalitesi ve pürüzsüzlüğüyle dikkat çeken bir seçenek.

Sorularınız olursa yorumlardan bana ulaştırabilirsiniz

Bu yazıda yayıncılar için mikrofon seçenekleri hakkında detaylı informasyon vermeye çalıştım. MediaMarkt web mağazasında satışa sunulan tüm mikrofon modellerini buradan görebilirsiniz. Mevzuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıya yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalınca.

Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


MediaTrend’de gösterilen öteki yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Güne zinde başlamanızı sağlayacak meyve sıkacağı modelleri

Ustalaşmış yaklaşım: Logitech G502 Lightspeed oyuncu faresi

Hoparlör sistemleri ile bilgisayarınızın sesi daha gür çıksın

İlgili Makaleler

nevşehir haber vps bahis forum
Başa dön tuşu