Genel

Western Digital, 24 TB CMR HDD’lerini kullanıma sunmaya hazırlanıyor

Western Digital, sürdürülebilirlik hedeflerine ulaşmak ve toplam kullanım maliyetini düşürmek için hiper ölçekli bulut ve kurumsal müşterilere benzeri olmayan çözümler sunarak HDD teknolojisinin yol haritasını çiziyor

Yeni uygulamalar, kullanım örnekleri ve bağlantılı cihazlar çoğaldıkça, Western Digital’ın kurumsal derslik süratli ve güvenilir durağan(durgun) disk sürücüleri (HDD’ler), veri merkezi müşterilerinin daha uygun maliyetli, ölçeklenebilir ve sürdürülebilir bir altyapı oluşturmasına destek olmaya devam ediyor. Üretken suni zekanın ortaya çıkışı ve bunun mümkün kıldığı fazlaca sayıda yenilikçi uygulamayla beraber, yüksek kapasiteli, düşük güç tüketimli ve güvenilir depolamaya olan talep artmaya devam ediyor.

Western Digital, ölçeklenebilir, yüksek güvenilirlikli ürünlerde hafıza artışı sağlamak için fazlaca sayıda teknolojik yenilikten -ePMR, OptiNAND™, UltraSMR ve daha fazlası- faydalanıyor. Ve hiper ölçekli, bulut temelli, kurumsal veri merkezi müşterileri için yeni 10 diskli 24 TB1 CMR HDD ürün yelpazesini piyasaya sürüyor. Öte taraftan ağustos ayından bu yana örneklemesi meydana getirilen 28 TB SMR HDD de yükselişini sürdürürken, firmanın 26 TB SMR HDD eksabayt sevkiyatları, 2024 mali yılının ilk çeyreğinde sevk edilen veri merkezi eksabaytlarının neredeyse yarısına ulaşarak, Western Digital’ın SMR’deki liderlik konumuna ve ivmesine katkıda bulunuyor.

IDC Durağan(durgun) Disk Sürücüsü ve Depolama Teknolojileri Araştırma Direktörü Ed Burns; “Western Digital, bu yeni özelliklerle bir kez daha durağan(durgun) disklerin bir tek hıza ayak uydurmakla kalmayıp ileriye yönelik bir yol çizdiğini, bugünün ve yarının veri yoğun uygulamalarının üstüne inşa edilebilecek kuvvetli bir temele haiz bulunduğunu kanıtlıyor. Bununla birlikte Western Digital’ın SMR HDD’lerinde büyük bir ivme görüyoruz. 28 TB SMR HDD’ler, toplam haiz olma maliyeti anlamında bulut müşterilerinin göz ardı edemeyeceği kadar ciddi bir katma kıymet sunmuş olduğu için, SMR’nin bu müşteriler tarafınca benimsemeye devam edeceğine inanıyoruz.” diyor.

İlgili Makaleler

bahis forum define forum
Başa dön tuşu