Genel

Türk Telekom eSIM Hakkında | Bilgi

Merhabalar,

Bir kaç gün ilkin ABD’dan iPhone 14 Pro Max getirttik. (A2651 Modelinin Türkiye Garantisi yokmuş bilginiz olsun)

Dünde e-devlet üstünden kaydını fizyolojik sim olarak yaptım ve harcını yatırdım. Aygıt artık ülkeye kayıtlı bir aygıt oldu. (2.732,40 TL)

14 Pro Max modellerinin yalnız eSIM desteklediği için derhal Türk Telekom bayisine gittik ve eSIM geçişi yapmak istediğimizi söyledim. Yurtdışı cihazlarda geçiş esnasında mesele yaşadıklarını bunu Türk Telekom Bölge Müdürlükleri aracılığı ile yapmam icap ettiğini ilettiler.

Bölge Müdürlüğünde bir tanıdık aracılığı ile telefon görüşmesi yaptım ve uzaktan olmadığını QR tanımlamaları için cihazla birlikte gelmem icap ettiğini söylemiş oldu. Buraya kadar mesele yok.

Telefonla verdiği bilgide şöyleki bir detay vardı. eSIM süresinin 120 gün (4 ay) bulunduğunu ve her 120 günde bir 15 TL vererek devam etmem icap ettiğini söylemiş oldu.

Açıkçası bu kısmı asla anlamadım. Kısaca cihazın harç bedelini yatırdım ve ülkeye, pasaporta ve telefon numarama kayıtlı bir aygıt oldu ve niçin tekrardan 4 ayda bir bu işlemi yapmalıyım anlamadım. Ve kaç kere 4 ay tekrarlayabileceğim bunu 2 3 tekrardan sonrasında telefonu kullanamayacak mıyım? Aklımda bir sürü deli sual oluştu.

Öteki operatörlerde bu şekilde bir durumla karşılaşılıyor mu bilmiyorum fakat bilhassa Yurtdışında gelen aleti olan ve Türk Telekom operatörüne haiz dostlar bu mevzu hakkında beni aydınlatabilirse oldukça sevinirim?

İlgili Makaleler

nevşehir haber vps bahis forum uc hilesi
Başa dön tuşu