Genel

TCL Electronics liderlik vizyonuyla Türkiye’de!

TCL Electronics, inovasyon odaklı ürünleri ve akıllı yaşam vizyonuyla Türkiye pazarında resmi olarak faaliyete başladı. TCL Electronics, Türkiye ofisini İstanbul’da açtığını duyururken, geleceğe yönelik eleştiri hedeflerini de paylaştı.

TCL Electronics Orta Doğu ve Afrika Genel Müdürü Sunny Yang, yapmış olduğu açıklamada şu ifadelere yer verdi, “Tüketici elektroniği ve ev aletleri sektöründeki küresel başarılarımız, Türkiye hedeflerimiz için de mühim bir göstergedir. İnovasyon odaklı bakış açımızla, büyük ekran pazarında hem 98 inç kategorisinde küresel pazar lideri hem de dünya genelinde pazara öncülük eden Google TV markası olmayı başardık. 2024 özelindeki yaklaşımımızı ise ‘Daha Büyük, Daha İyi ve Ötesi’ olarak açıklayabiliriz. TCL olarak yalnız ürün yelpazemizi genişletmekle kalmıyoruz, her geçen gün ürün kalitemizi artırıyor ve erişim alanımızı da genişletiyoruz. Türkiye pazarına, yenilikçiliğe ve her evde mükemmeliyetçi teknolojiye esin verme vizyonumuzla adım atıyoruz.”

TCL Electronics Türkiye Genel Müdürü Timo Xu ise firmanın Türkiye pazarına yönelik hedeflerini ve stratejilerinin altını çizerken şunları söylemiş oldu, “Türkiye’deki hedefimiz, önder bir teknoloji markası olma yönündeki küresel vizyonumuzu temel alarak, 2028 senesinde Türkiye TV pazarında önder konuma gelmek. Teknoloji ve inovasyona yaptığımız yatırımlarla Türkiye’de de mühim başarılar elde etmeye devam edeceğimize inanıyorum. Türkiye ofisimizin açılışıyla, bu ülkedeki yenilikçi ve birinci derslik ürünler sunma taahhüdümüzü pekiştirerek yolculuğumuzda yeni bir sayfa açıyoruz. Bugüne dek Bilkom ile sürdürdüğümüz kıymetli iş ortaklığı ile pazarda mühim bir yer elde etmiştik. Bu başarıyı yeni dönemde de üstüne koyarak devam ettirmek istiyoruz.”

BİLKOM Genel Müdürü Fikret Ballıkaya ise yapmış olduğu değerlendirmede, “Dört yıl ilkin TCL Electronics ile başlamış olan iş birliğimizi duyurduğumuzda üç temel vaadimiz olmuştu. TCL’nin Türkiye’de pazara sunduğumuz ürünleri Türkiye’de üretmek ve bu ürünlerin yerlilik oranını çoğaltmak. Dünyada satılan standartlarda, aynı donanım özellikleriyle bu üretimi yapmak ve Türk tüketicisinin dünya ile aynı teknolojiyi deneyimlemesini sağlamak. Bugün bu taahhütleri yerine getirdik. Son taahhüdümüz olan Türkiye’nin TCL için bir üretim merkezi olması mevzusunda mühim adımlar attık. Kısa süre ilkin Kıbrıs ile başlamış olan süreç, yakında bölge ülkelerine doğru genişleyecek. İlk kez üretici-dağıtıcı olarak yer aldığımız TV kategorisinde, TCL ile oldukça mühim işlere imza attık, 200 binden fazla haneye ulaşarak TCL’nin Türkiye’deki yolculuğuna öncülük ettik. Bu kıymetli global markaya, Türkiye yolculuğunda başarılar temenni ediyorum” dedi.

TCL Electronics

Üst düzey TV’lerden, akıllı ev ürünlerine kadar uzanan kuvvetli bir portföye haiz olan TCL Electronics, yeni dönemde Türkiye’de değişik bir teknoloji deneyimi sunmaya hazırlanıyor. TCL, bu yeni yolculuğa kalite ve yenilikçilik taahhütleriyle çıkarken, bölge ülkelerine de liderlik edecek olan Türkiye ofisiyle, ülkemizdeki varlığını mühim seviyede güçlendiriyor. Sürdürülebilirlik, yenilikçilik ve satın alan memnuniyetine odaklanan TCL, Türkiye’de tüketici elektroniği sektöründe değişik bir perspektif ile var olmaya hazırlanıyor.

TCL’nin Türkiye pazarına yönelik stratejik hamlesi, küresel vizyonunun ve mahalli taahhüdünün açık bir göstergesidir. Türkiye pazarındaki 4 senelik ürün satış deneyimini, 2028 senesinde kadar pazar liderliği ile sürdürmeyi amaçlayan şirket, varlıklı ürün portföyü ve kuvvetli iş ortaklıklarıyla Türkiye pazarına merhaba diyor.

İlgili Makaleler

bahis forum define forum
Başa dön tuşu