Genel

Spotify, 2023’ün ‘en’lerini açıkladı – MediaTrend

Spotify, 2023 Senenin Özeti ile senenin en fazlaca dinlenen sanatçıları, şarkıları, albümleri ve podcast’leri deklare etti.

Önder audio streaming platformu Spotify bugün dünyanın her yerinden milyonlarca kullanıcısına etkileşimli özellikleriyle kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimini sunarken, 2023 yılı süresince en fazlaca dinlenen sanatçı, şarkı, albüm ve podcast’leri deklare etti. Bu yıla Semicenk en fazlaca dinlenen sanatçı oluşu ve en fazlaca dinlenen şarkılar listesindeki ağırlığıyla damga vururken, bu yıl ilk kez bir karı sanatçı senenin en fazlaca dinlenen şarkısına imza attı.

Senenin büyük bir merak ve heyecanla beklenen anı nihayet geldi ve Spotify, 2023 Senenin Özeti’ni yayınladı. Dünyanın her yerinden 574 milyondan fazla kullanıcısının tüm yıl süresince iyi mi bir dinleme deneyimi yaşadığını tüm gerçekliğiyle ortaya koyan 2023 Senenin Özeti ile Spotify, senenin en fazlaca dinlenen sanatçıları, şarkıları, albümleri ve podcast’lerini deklare etti. Senenin ‘en’lerinin yanı sıra Spotify’da geçirdikleri tüm bir yılı büyük bir keyifle kutlayabilmeleri için, kullanıcılara, yeni ve etkileşimli özelliklere haiz kişiselleştirilmiş kullanıcı deneyimini de yayınladı.

Semicenk, Türkiye’nin 2023 Top listelerine damgasını vurdu!

2023 senesinde Spotify’da Türkiye genelinde en fazlaca dinlenen sanatçı olan Semicenk, 2018 yılından beri zirveyi bırakmayan müzik türü Rap’i de tahtından etmiş oldu. Semicenk yalnız en fazlaca dinlenen sanatçı olmakla kalmadı hem de 2023’te en fazlaca dinlenen şarkılar listesine de dört şarkısıyla birden girerek Türkiye’nin Top listelerine damgasını vurdu.

Geçen senenin en fazlaca dinlenen adı UZI, Semicenk’in arkasından 2023’te ikinci en fazlaca dinlenen sanatçı olurken onu Sezen Aksu üçüncü olarak takip etti. Motive ve Lvbel C5 ise sırasıyla listenin dördüncü ve beşinci esnasında yer aldı.

Globalde Taylor Swift rüzgarı

Dünya genelinde bu yıl Taylor Swift, tüm dünyada en fazlaca dinlenen sanatçı oldu. Swift’in arkasından ikinci sırada Bad Bunny gelirken The Weeknd, Drake ve Peso Pluma, onları sırasıyla üçüncü, dördüncü ve beşinci olarak takip etti.

Tüm dünyada en fazlaca dinlenen şarkılara geldiğimizde ise zafer, bu yıl dillerden düşmeyen Flowers ile Miley Cyrus’un oluyor. İkinci ve üçüncü şarkılar ise sırasıyla SZA’dan Kill Bill ve geçen senenin şampiyonu As It Was ile Harry Styles oluyor. Seven (feat. Latto) (Explicit Ver.) ile Jung Kook ve Latto dördüncü olurken Ella Baila Sola ile Eslabon Armado ve Peso Pluma beşinci bayağı listeye giriyor.

İşte 2023 yılı Spotify TOP listeleri:

2023’te Türkiye’de en fazlaca dinlenen sanatçılar:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2023’te Türkiye’de en fazlaca dinlenen şarkılar:

 

  • Aşkın Olayım – Simge

 

  • Yana Yana – Semicenk, Reynmen

 

  • NKBİ X YAPAMAM – Remix – Lvbel C5, Güneş

 

 

  • Pişman Değilim – Semicenk, Doğu Swag

 

  • Sevecek Sandım – Semicenk

 

  • Canın Sağ Olsun – Semicenk, Rast

 

  • Antidepresan – Mert Demir,

İlgili Makaleler

bahis forum define forum
Başa dön tuşu