Genel

Soru – Erdoğan: Başka ülkelere gidenlere acıyoruz | Bilgi

Cümlenin önü var arkası var niçin söylüyor neye söylüyor bakmadan bir kelimeyi kesip gene idrak ardında koşuyorsunuz. Orada bir ihtimal 1 saat konuşuyor cumhurbaşkanı önüne arkasına bakmadan sallıyorsunuz gene.

Hep aynı taktik. :(

Erdoğan’ın kendi açıklaması var daha ilkin yurtdışına gidin görün gezin diye. Fakat ülkesini karalayarak kötüleyerek gidenlere sözleri. Ek olarak çrevre ülkelerde yaşananları örneklendirip açıklamalar yapıyor. Suriye Irak İran şeklinde olmayalım gibisinden.

Hatta bu konuşmanın başlangıcında Cemil Meriç’ten alıntı yaparak, “Vatanlarını yaşanmaz bulanlar vatanlarını yaşanmaz kılanlardır. diyor.

Konuşmanın içinde ek olarak.
Vatanlarını kaybedenlerin, devletleri yıkılanların başlarına hangi felaketlerin geldiğini görmek için kafamızı kaldırıp bakmamız yeterlidir. Siz zor gününüzde sarıp sarmalayacak, gerektiğinde aşını bölüşecek bir milletin mensubu değilseniz vay halinize.

Buna karşın, hala başka ülkelerin, başka toplumların, başka yaşam biçimlerinin güzellemesini yapanların gayesi, fert olarak bizlere etmek değil, tam tersine en büyük gücümüz olan toplumsal yapımızı çökertmektir.

Kardeşlerim bilhassa sırf daha iyi otomobile binmek, daha yeni telefon alabilmek, sırf daha oldukca konsere gidebilmek şeklinde hevesler ile ellerin şu demek oluyor ki başka ülkelerin başka toplumların kapısına varanlara acıyarak bakıyoruz.

Bugün bu şekilde bir hevesle yola çıkanların yarın acıma ve şefkat ihtiyacı duyduklarında sığınacakları bir aile, bir toplumsal bünye, bir devlet mekanizması bulamayınca yaşayacakları pişmanlığı tahmin edebiliyoruz.”

( O cümlenin devamını niçin söylemiyorsunuz.)

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
bahis forum define forum
Başa dön tuşu