Genel

Soru – Dilek Sabancı “Bir İnsanın İyi Ve Rahat Yaşayabilmesi İçin Milyar Dolarlar Gerekmiyor Milyon Dolar Yeterli” Demiş… Sizce??? 🤔🤔 | Bilgi

Ben Arzu Sabancı’yı azca oldukça tanıyorum ve onun bu şekilde bir ANLAMda söz söylediğine inanmam, yanlış anlaşılmıştır yada çarpıtılmıştır. Kendisi oldukça iyi biridir… Medyanın haksız linç girişimidir.

Arzu Sabancı’yı tanımak gerek ilk olarak;

Arzu Sabancı Sakıp Sabancı’nın üç çocuğundan en büyüğüdür. Akraba eşiyle olan evliliği, anne karnında oksijensiz kalmak ve erken doğum, hepsi bir araya geldi ve onun spastik doğmasına niçin oldu. Kendisi de bir engelli olan bu kıymetli hanımefendi engelli bireylere yapmış olduğu yardımlar ve bursları ile bilinir.

Adana’da dünyaya gelen Arzu Sabancı, babası Sakıp Sabancı’nın bilhassa toplumsal mesuliyet ve hayır işleri mevzularındaki misyonunu üstlenmiş olup, Hacı Ömer Sabancı Vakfı Mütevelli Heyeti Üyesi ve Türkiye Spastik Çocuklar Vakfı Başkanıdır.

Arzu Sabancı bununla beraber 1989 senesinde kurmuş olduğu Vista Gezim ve Gezi A.Ş.’nin Yönetim Kurulu Başkanıdır.

Arzu Sabancı başarı göstermiş öğrencilere ve sporculara kendi adına burs ve ödüller vermektedir. Kendisi engelli evlatların eğitimine, gelişmesine ve sportif faaliyetlerine verdiği destek ve katkılar sebebiyle oldukça sayıda ödül almıştır.

Arzu Sabancı, Sabancı Vakfı kanalıyla oldukça sayıda kalıcı eserin yapımını üstlenerek, bu eserlerin toplumun hizmetine sunulmasını elde etmiştir. Bu eserlerden bazıları; İstanbul’da “Arzu Sabancı Anadolu Tecim Meslek Lisesi” ve “Arzu Sabancı Parkı” Antalya’da “Arzu Sabancı Antalya Spor Salonu”, Kocaeli’nde “Arzu Sabancı Gülen Yüzler Mesleki Rehabilitasyon ve İşyeri Merkezi”, Konya’da Selçuk Üniversitesi’nde “Arzu Sabancı Konservatuvarı” ve Mardin’de “Sakıp Sabancı Şehir Müzesi ve Arzu Sabancı Sanat Galerisi”dir.

Arzu Sabancı’ya Mardin’e sağlamış olduğu katkılardan dolayı 28 Ocak 2016 tarihinde Mardin Artuklu Üniversitesi tarafınca ilk kez verilen “Fahri Doktora” unvanı verilmiştir.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
bahis forum define forum
Başa dön tuşu