Genel

Soru – Arkadaşım Sizce Atatürk Düşmanı mıdır? | Bilgi

Siyasal konuların Mustafa Kemal Atatürk’e getirilmesi birazcık ilginçmiş. Niçin yada iyi mi gelebiliyor :)

Bir insan Mustafa Kemal Atatürk’ün bazı görüşlerini benimsemiyor diye Mustafa Kemal Atatürk düşmanı olmaz heralde. Yada CHP’yi yada şuan ki yöneticilerini eleştirmek Mustafa Kemal Atatürk düşmanlığı değildir bunu öğrenmemiz gerekir. Şahsen ben bir insanla dost olurken ilkin insanlığına bakarım. Sonrasında meşrebi görüşü siyasete bakışı meshebi dini dili ırkı gelir. Hakaret etmediği sürece hepimiz sebesttir özgürdür. Senin zorlama mevzular açıp onun Mustafa Kemal Atatürk düşüncesini sorgulaman abest aslen.

Devletimizde ne yazık ki değişik bir Idrak var. Atıyorum Mustafa Kemal Atatürk’ün bir siyasal davranışını kendince eleştir seni derhal Mustafa Kemal Atatürk düşmanı yaparlar.
Atıyorum İnkilaplarından Devletçilik şuan ki dünya düzeninde önemini yitirmiş bir özellik. 100 yılda geçse 1000 yılda geçse hayır efendim tek kelimesi değişemez Mustafa Kemal Atatürk ne dediyse o diyen birisine itiraz ederim ben sözgelişi. Fakat bu Mustafa Kemal Atatürk düşmanlığı değildir. Mustafa Kemal Atatürk asla yanlış yapmamıştır her yapmış olduğu doğrudur demek yanlıştır. O da insandır sonuçta.

Mustafa Kemal Atatürk bu ülke için savaşmış cephede gazi olmuş ömrü cenk alanlarıda geçmiş bir asker sonrasıda Ömrünü bu ülke için harcamış bir siyasetçidir. Asker olduğu dönemde de Siyasetçi olduğu dönemde de bence yanlış olan işler vardır fakat bence yanlıştır ona nazaran doğrudur politika esasen böyle bir durum ! Sözgelişi devamlı keşke Misak-i Ulusal Sınırlardan şaşılmasaymış Musul – Kerkük bizde vakaydı şimdi iyi mi olurduk diye hep düşünürüm. ( O gaz ve petrol yatakları elimizde enerjide dışa bağımlı olmasak.) Yada Batı Trakya bizde olsaydı Ege adaları bizde olsaydı. Fakat Olmuş bitmiş 100 yıl geçmiş işlerin devamlı konuşulması yada tartışılmasıda bizlere gram yarar sağlamaz önümüze ve geleceğe bakmak lazım….

Not: Durum tam tersi olsa ve arkadaşın devamlı Mustafa Kemal Atatürk mevzusu açmaya çalışıp Mustafa Kemal Atatürk hakkında fena konuşsa bir nebze diyecemde. Devamlı sen mevzu açarken adam yalnız mevzuya dahil olmuyor diye Mustafa Kemal Atatürk düşmanı demekte yada laftalamak asla düzgüsel ve etik bir davranış değil ayrıca…

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu