Genel

Sony HT-A3000 Sound bar performansı ile iddialı

Yeni Sony HT-A3000 Sound bar, isteğe bağlı arka hoparlörlerle sürükleyici bir 360 Mekansal Ses deneyimini yeni bir seviyeye taşıyor.

Sony, yüksek beğeni toplayan 360 Mekansal Ses teknolojisini ile kullananların en sevilmiş olduğu filmler ve müzikleri en iyi şekilde deneyimlemesine olanak tanıyan yeni HT-A3000 sound bar’ı duyurdu. Bununla beraber Sony, merakla beklenen HT-A5000 sound bar’ın da kullanıcılar tarafınca temin edilebilir bulunduğunu deklare etti.

HT-A3000, sisteminde yer edinen 3.1 kanal, hususi Merkez hoparlör ve çift subwoofer ile net diyalog ve derin bas sağlıyor. Ek olarak Vertical Surround Engine ve S-Force PRO Front Surround sistemleri yardımıyla birden fazla boyuttan gelen sanal surround ses oluşturabiliyor. Böylelikle kullananların Dolby Atmos ve DTS:X’in heyecanını tam olarak yaşayabilmesine olanak tanıyor.

A3000, Sony’nin SA-RS5 ve SA-RS3S kablosuz arka hoparlörlerine bağlandığında, kullanıcılara Sony’nin devrim niteliğindeki 360 Mekansal Ses Eşleme teknolojisine erişme imkanı sunuyor.

360 Mekansal Ses Haritalama teknolojisi, sesin her yönden ve mesafeden yüksek kalitede hissedilebilmesini sağlıyor. Ses Alanı Optimizasyonu, yerleşik mikrofon ile sound bar’ın ve arka hoparlörlerin göreceli yüksekliğini ve konumunu ustaca ölçüyor. Konumsal bilgilere dayanarak, ses dalgalarını sentezliyor ve birden fazla sanal hoparlör oluşturuyor. Bu sayede Sony’nin geniş mekansal ses alanı, odanın her yerini doldurarak alanda bulunan her insanın yüksek kaliteli müzik hazzı yaşamasını sağlıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu