Genel

Samsung’un yeni sanal avatarı G∙NUSMAS ile tanışın

Samsung, Y ve Z kuşağı müşterileriyle daha yakın kontakt oluşturmak için G∙NUSMAS isminde keyifli ve alışılmadık bir sanal avatar geliştirdi. Uzak bir gezegenden gelen garip fakat parlak zeka bir sanal karakter olan G∙NUSMAS ve gizemli hikâyesi kullanıcıları bekliyor.  

‘Samsung’un yeni sanal karakteri ‘G∙NUSMAS’, Dünyaya 100 milyon ışık yılı uzaklıktaki Nowus-129 gezegeninden geliyor. Üstelik, bu gezegenin adı Samsung’un Cenup Kore’deki adresi olan 129 Suwon’un tersten yazılmış hali olarak dikkatleri çekiyor.

Bir takım gizemli vaka sonucunda Samsung’a gelen bu garip mahluk, fazlaca gizli saklı bir görevde mühendis olarak çalışıyor. G∙NUSMAS, yaratıcılığa esin kaynağı olan ve kullanıcıları güçlendiren yenilikçi teknolojilerin geliştirilmesi için şirkette çeşitli görevler üstüne alıyor.

Samsung, G∙NUSMAS’ın hikâyesini, doğumundan itibaren dünyaya yanlışlıkla gelmesini de özetleyen bir takım kısa video yayınlamayı planlıyor. Böylece, G∙NUSMAS’ın yolculuğuna kullananların da iştirak etmesi amaçlanıyor. Kullanıcılar, G∙NUSMAS’ı Samsung Genel Merkez Binasında çalışırken, oyun oynarken ve değişik şeyler deneyimlerken takip edebilecek. Yayınlanacak videolarda G∙NUSMAS, renkli ve neşeli karakteriyle, Samsung cihazlarıyla etkileşime geçecek, şarkı söyleyecek, monitörlerin çevresinde hoplayıp zıplayacak, akıllı telefonların ekranlarının üstünde dans edebilecek.

YH Lee: “Bu garip fakat parlak zeka uzaylıya, Samsung’u anlatma görevi verdik”

Samsung Electronics Pazarlamadan Görevli Başkan Yardımcısı ve Global Pazarlama Kısmı Başkanı YH Lee, G∙NUSMAS ile ilgili olarak şunları söylemiş oldu: “Müşterilerimizin Samsung’a olan sevgi ve ilgisini yansıtan ve internette dolaşan bir görselden yola çıkarak, dost canlısı ve sempatik bir avatar tasarladık. Bu garip fakat parlak zeka uzaylıya, Samsung’un değişik taraflarını her insana anlatma görevi verdik. Umuyoruz ki kullanıcılarımız bu sayede markamızla daha samimi bir yakınlık kuracak.”

IFA 2022 etkinliğinde tanıtılan G∙NUSMAS’ın hikâyesi Samsung’un YouTube ve Feysbuk şeklinde toplumsal medya kanalları ve Samsung.com üstünden yayınlanıyor. Tüketiciler ek olarak toplumsal medya, metaverse ve öteki dijital kanallar üstünden G∙NUSMAS ile kontakt kurabiliyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu