Genel

Samsung, HCA standartlarına öncülük ediyor                            

Samsung, 2-6 Eylül tarihleri içinde düzenlenen IFA 2022’de Home Connectivity Alliance (HCA) konferansında SmartThings vasıtasıyla etkileşimli ve bağlantılı cihazlarda liderliğini gösterdi.

Arçelik, Electrolux, Haier, GE Appliances, Samsung, Trane şeklinde ısıtma, havalandırma ve iklimlendirme (HVAC), beyaz eşya ve TV üreticileri tarafınca kurulan HCA, kullananların ev aletleri ekosistemlerinde bütünsel bir tecrübe yaşamalarını sağlamak için yenilikçi bağlantılı özellikler ve hizmetler kullanan güvenli, emniyetli ve beraber çalışabilir ürünler sağlamayı amaçlıyor. HCA’nın kurucu üyelerinden biri ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak Samsung, proje içindeki liderlik konumunu bir adım öteye taşıyor. Samsung Electronics, IoT İş Birimi Ürün Planlama Grubu Üyesi Yoon Ho Choi, şu anda HCA Başkanı ve Yönetim Kurulu Başkanı olarak vazife yapıyor.

Samsung Electronics’in Dijital Cihazlar İş Birimi Başkan Yardımcısı ve IoT Grup Başkanı Chanwoo Park, şunları söylemiş oldu: “HCA içindeki ilerlemenin hızını görmekten mutluyuz. Lansmanından yalnızca 9 ay sonrasında HCA, üye markalar içinde cihazların, TV’lerin ve HVAC sistemlerinin Buluttan Buluta beraber çalışabilirliğinin canlı bir demosunu sunabildi. Bu, yalnızca bağlantılı ev ekosistemini bilen ve anlayan üreticiler arasındaki özveri ve yakın iş birliği ile gerçekleştirilebilecek benzersiz ve mühim bir başarıdır.”

Evi birbirine bağlı bir ekosisteme dönüştüren SmartThings,  Samsung teknolojilerinin, üçüncü taraf uygulamalarının ve öteki HCA üyelerinden gelen cihazların, bütünsel bir ev deneyimi için uyum içinde çalışmasına destek oluyor.  Bu cihazların tümü HCA Standardı ile SmartThings’e uygulanan Samsung Electronics’in Bespoke Cube Air Purifier, Bespoke Jet Bot™ AI+, Bespoke buzdolabı ve Neo QLED için entegrasyon içeriyor.

 

The post Samsung, HCA standartlarına öncülük ediyor                             appeared first on MediaTrend.

İlgili Makaleler

bahis forum define forum
Başa dön tuşu