Genel

Samsung Galaxy A04s incelemesi – MediaTrend

Geçtiğimiz günlerde yeni Galaxy S23 serisi telefonlarının duyurusunu icra eden Samsung, bir taraftan üst segment modellerini geliştirmeyi sürdürürken, bütçe dostu modellerini de dikkatsizlik etmiyor ve her yıl pek oldukça yeni telefonu bu segmente kazandırmaya devam ediyor.

Geçtiğimiz aylarda satışa sunulan Galaxy A04s, ortalama 5000 TL’lik fiyat etiketiyle dikkat çeken bir ürün.

6.5 inç büyüklüğünde bir ekranla gelen telefon, 720×1600 px çözünürlük sağlıyor. Cihazın standart büyüklükteki bu ekranı, hem de LCD açık oturum kullanıyor ve ekran yenileme hızı noktasında da 90 Hz seviyesine ulaşılıyor. Ekran yenileme hızının çoğu zaman düşük bütçeli telefonlarda göz ardı edilmiş olduğu ve 60 Hz’in üstüne çıkılmadığı iyi biliniyor. Sadece Samsung, Galaxy A04s ile bu noktayı da dikkatsizlik etmemiş ve 90 Hz ile ekran deneyiminin akıcılığını artıracak bir dokunuş yapmış.

Ekran tarafında dikkat çeken bir başka nokta da ekran beden oranının yüzde 80 seviyelerinde olması. Bu açıdan aygıt ince çerçevelere haiz değil. Öteki taraftan aygıt, 400 nit parlaklık seviyesine ulaşarak ışığın arkadan geldiği ortamlarda da ekrandaki içeriklerin net görünür olmasını sağlıyor.

164.7×76.7×9.11 mm boyutlarında olan ve plastik kasa tasarımıyla hafifçe bir yapıda olan Galaxy A04s, 195 gram ağırlığında.

Performans noktasında da telefon, 8 nm sürecinde üretilen Exynos 850 işlemciden enerjisini alıyor. Bu işlemciye modelden modele değişmekle beraber 128 GB depolama hafızası ve 4 GB RAM birlikte rol alıyor. Bu bileşenlere hem de Mali-G52 MP1 grafik yongası da katılıyor.

Telefonu GeekBench 5 testine doğal olarak tuttuğumuzda ise çoklu çekirdekte 585, tekli çekirdekte ise 152 puan aldığını görüyoruz. Öteki bir deyişle bulunmuş olduğu segmente gore averaj bir performans sağlanıyor.

Galaxy A04s ile pek oldukça oyunu sorunsuz oynayabiliyorsunuz. Sadece yüksek grafik kalitesinde, akıcı bir oyun deneyimi arıyorsanız daha üst düzey telefonlara göz atmanızda sonsuz yarar var. Gene de bu seviyede bir telefon için iyi bir performans söz mevzusu.

Bir telefon alacaksanız elbet kamera performansını da göz önünde bulundurmanız gerekiyor. Galaxy A04s, arka yüzünde üçlü kamera kurulumuyla geliyor. f/1.8 diyafram açıklığına haiz 50 MP çözünürlüğünde görüntü alan ana kamerası, bilhassa ışığın kafi olduğu anlarda iyi iş çıkarıyor ve fotoğraflardaki detaylar şaşırtıcı düzeyde iyi. Sadece ışığın kafi olmadığı anlarda bu durum değişiyor ve detaylar belirginliğini kaybediyor.

Bu ana kameraya 2 MP makro ve 2 MP derinlik sensörü birlikte rol alıyor. Makro çekime meraklıysanız temel seviyede bir performans alabiliyorsunuz. Derinlik sensörü de portre fotoğraflarımız için mühim ve fotoğrafları daha da varlıklı bir hale getiriyor. Cihazın ön yüzünde de f/2.2 diyafram açıklığına haiz 5 MP kamera mevcut.

Ön yüzdeki kamera 720p@30 fps video kaydı alabilirken, arka kamera ise 1080p@30 fps video çekimi yapabiliyor.

Bluetooth 5.0 bağlantı teknolojisini destekleyen Galaxy A04s, biyometrik güvenlik bazında da yüz tanıam ve parmak izi sensörlerini kullanıcısına sunuyor. Parmak izi sensörü, telefonun sağ kenarında bulunan güç tuşunun üstüne konumlandırılmış ve tepkime süresi de oldukça iyi. Parmağınız temas eder etmez kilit çözülüveriyor.

Galaxy A04s’in gücü verimli kullanan donanım bileşenleri, batarya ömrünün uzun olmasında da mühim bir rol oynuyor. Bu bileşenlere 5000 mAh kapasiteli batarya da eşlik edince tüm gün size ‘soluksuz’ eşlik edebilecek düzeyde bir telefona haiz olmuş oluyorsunuz.

Giriş seviyesi bir model olduğundan süratli şarj teknolojisinden söz etmek elbet mümkün değil ve 15W şarj adaptörüyle yönetmek durumundayız.

Galaxy A04s, genel olarak işini iyi icra eden ve fiyat/performans telefonu arayanlara hitap eden bir çözüm olmuş.

Ürünle ilgili detaylı bilgiyi Mediamarkt web sitesi ve mağazalarında bulabilir ve ürünü bu kanallar üstünden satın alabilirsiniz.

İlgili Makaleler

bahis forum define forum
Başa dön tuşu