Genel

Rehber – Volta Vt1 Deneyimlerim. | Bilgi

Merhaba BİM de 1800 liraya satılan Volta VT 1 i satın aldık. Ortalama 1 aydır etken kullanıyorum. Deneyimlerimi yazmaya geldim.
Ilk olarak fizyolojik özelliklerimi belirtmeliyim sanırım. 77 kilogram ağırlığındayım.
scooter ile yüzde 10 eğimli yokuşlar çıkılabiliyor fakat uzun bir yokuş ise scooter motoru ısınıyor ve Scooter otomatikman gücü limitliyor motorun daha çok ısınmasını engellemek için. Parke taşı olan yollarda oldukça konforsuz 29 jant bir bisiklete bakılırsa. Eğer bisiklet yolu yada beton asfaltta kullanacaksanız bence fazlaca iyi bir taşıt. Çamurluğu fazlaca titreşince arkadaki destekleri çıkıyor ve fazlaca ses yapıyor ve bu yüzden ikide bir inip onu takmanız gerekiyor. Titreşme söylediğim kısaca yanlışıkla sert bir halde scooter ın sarsılması şeklinde. Scooter da adım atma modu diye bir şey eklenmiş ek olarak 5 kmh yi geçmiyor ve yokuşlarda filan da gitmiyor.
Bence işe yaramaz bir mod.
Scooter da ek olarak gaz sabitleme var 5 saniye süresince gaza basarsanız otomatik kendisi gaza basıyor. Fakat bence fena bir şey bu kaza yapmanıza niçin olabilir dikkatsizlik halinde. Frene basarsanız hız sabitlemesi (gaz sabitleme söylediğim şey) kapanıyor ve ek olarak frene basınca stop lambası yanıyor arabalardaki benzer biçimde bence fazlaca iyi bir şey. Farları fazlaca iyi aydınlatıyor.
Ek olarak şunu belirtmek isterim eğer katlama mandalı fazlaca sertse katlama ekinde bir vida var onu gevşetirseniz daha rahat katlanır ve açılır.
Menzili benim benzer biçimde yokuşlu bir yerdeyseniz 7 8 km gidiyor fakat düzlük bir yerdeyseniz 15 kilometre yapabilir izlenimlerime bakılırsa.
Scooter da rejenratif frenleme var ek olarak.
6 saatte şarj oluyor.
Ek olarak bu Scooter da başımızdan geçen bir vakası anlatmak isterim. Scooter ı 5 kez filan şarj etmiştik fakat bir keresinde şarj olmamaya başladı.
Scooter ı servise yolladık servis asla bakmadan fabrikaya yolladı. Fabrikada yalnız şarj aletini değiştirerek geri yolladı bizlere. Scooter gene şarj olmadı.
Bende şarj soketini açtım içeride bir kablo yerinden çıkmıştı. onu taktım tekrardan şarj almaya başladı.
Deneyimlerim ve izlenimlerim bu makaleyi okuduğunuz için teşekkür ederim birazcık sonrasında fotoğraf eklerim

Ayrıca rehber olarak attığım için özür dilerim öneksiz atamıyordum.

Ürün sayfası

 

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
bahis forum define forum
Başa dön tuşu