Genel

Rehber – POPMUNDO TGH Başlığı | Bilgi

Ekli dosyayı görüntüle 168407

Merhabalar dostlar Modası Eskimeyen Oyunlarda Bugun Popmundonun The Great Heist kısmına değineceğim Üstelik oynaması parasız.

Ilk olarak karakterini Tgh olarak açtıysan

 • Şu an 30 mangırın var anlamına gelir.

Bununla ne yapmalısın? Eğer tecrübeli insanlardan oluşan bir çevre oluşturabilirsen, 50 mangıra tamamlayıp 5* SUÇ KEŞFİ kabiliyeti implantı almalısın. Bu sana hem 32GB başarısı verecek, hem de soygunlar için lüzumlu olan en mühim kabiliyeti aniden öğreneceksin. Bunu muhakkak hayata geçirmeye çalış, işini cidden kolaylaştıracak.

Velev ki olmadı, direk 3* SUÇ KEŞFİ kabiliyeti implantı alıp 4*a kadar kasmalısın. Akabinde rehberlerden gelecek olan kabiliyet yükselticiyi 1 kez kullanarak 5*a çıkarabilirsin. Ya da 3* dan sonrasında direk üniversitede de kasabilirsin. Tamamen senin seçimin.

 • Mangırları harcadın, asla mangırın kalmadı. HER PERŞEMBE karaborsa’ya gidip kendine parasız Ma Baker eşyası alabilirsin. Üstünde HİÇ MANGIR YOKSA parasız, üstünde 10’dan azca mangır var ise üstündeki kadar ve üstünde 10 mangır var ise 10 MANGIR TUTARINDA ödeme yaparsın. Bu yüzden eşya almadan ilkin mangırları harcadığından güvenli ol. Sonrasında gene aynı şekilde gidip silindir çanta alabilirsin. Ücretlendirme işlemi ise tamamen aynı.
 • Soygun yapmak için acil etmemelisin. Yeni başlamış olan hepimiz dükkan soyabilir. Dükkan soygununda başarısız olmak neredeyse imkansızdır. Bir miktar para kazanmak için bununla uğraşabilirsin sadece değmez. Kabahat keşfi, temel kabahat, soygun benzer biçimde kabiliyetlerini üniversitede 5*a çıkarmaya çalışmalısın. Onun haricinde hiçbir kabiliyeti kasmak için acil etme ve yalnız ma baker eşyaları topla. Ve sakın ha kabiliyet yükselticileri harcama.
 • Kabahat keşfi, Temel Kabahat ve Soygun kabiliyetlerini 5* yaptıktan sonrasında hapishaneye girip çilingirlik öğrenebilirsin. Bu kabiliyeti 4* a kadar geliştirip kabiliyet yükseltici kullanmanı tavsiye ederim. Ondan sonra Temel elektronik bilimi kabiliyetini 4* a geliştirip son kabiliyet yükselticini ya da sondan bundan önceki yükselticiyi buna kullanmalısın. Arkasından lüzumlu olan son kabiliyet olan {güvenlik kamerası} sistemlerini de gene 4*a kadar geliştirip yükselterek 5* yapmalısın.
 • Gördüğünüz benzer biçimde, eğer ilk aşamada 5* SUÇ KEŞFİ öğrenebilirseniz 3 kabiliyet yükselticiyle “TEK BAŞINIZA SOYGUN YAPABİLMENİZ İÇİN GEREKEN” tüm kabiliyetleri 5* yapmış olacaksınız. Arkasından kolaylıkla otel soyabilirsiniz.

Kabahat dünyasının daha derinlerine inecek olursak

 • Bu dünyanın aslolan amacı, bir çete kurup sıralamalarda olabildiğince yükselmek. Sıralamaların değerlendirilmesinde esas etkili olan şey çaldığınız eşyaları ve paraları güvenli evlere zulalamış olmanız.
 • Her çete 1-3 arası üyeye haizdir. Bir çete kurabilir ya da mevcud bir çeteye dahil olabilirsiniz. Çete içinde hususi görevler mevcut bunlara başka bir sayfada değineceğiz.
 • Bu soygunlarda amaç bir şeyler yağmalayabilmek. Soygundan ilkin mekanı keşfe çıkmalısınız ve yeterince bulgu yaptıktan sonrasında çete sayfasından soygunu başlatıyorsunuz.
 • Silindir çantalar yardımıyla çaldıklarınızı toplayacak ve bu çantalar vesilesiyle çaldıklarınızı güvenli evinize götürebileceksiniz. Bu silindir çantalar kişiseldir ve alınıp satılamaz. Fakat öteki oyunculara karşı suçu etken ederseniz çalınabilir.
 • Güvenli eve haiz olmak için şehirdeki belediye binasını soymanız gerekmekte. Başarıya ulaşmış geçen bir soygundan sonrasında terk edilmiş güvenli eviniz olacak. Buna Grand Larceny diyoruz.
 • Eğer parasız kalır da işe girmek istemezseniz, minik işletmelere de soygunlar düzenleyebilir ve bir miktar para kazanabilirsiniz.
 • Eğer çete üyeniz hapishanedeyse, onu kurtarmak için hapishaneye baskın düzenleyebilirsiniz. Bununla beraber çete üyesi kendi başına hapisten kaçmayı deneyebilir. İkisi değişik şeylerdir.
 • Hapishanede başka mahkumlardan başka kabahat kabiliyetleri öğrenebileceksiniz.
 • Tamamiyle başarı göstermiş bir soygun için muntazam bir çeteye haiz olmanız gerekir. Çete görevleri, eşyaları ve hususi kartlarıyla beraber.
 • Hususi kartlar oyunu oynadıkça kazanılır ve soygun esnasında kullanılırsa yok olur. Her karakterin haiz olacağı kart limiti vardır ve kartların sahipleri hangi kartların gizli saklı olup olmayacağına karar verir.
 • Oyun her hafta tek bir büyük soygun belirler. Bu soygun diğerlerine gore daha zor olsa gerek fakat ödülü daha tatlıdır. Her hafta pazartesi günü yeni bir soygun görevi verilir. Ve her çetenin görevi tamamlamak için 1 hafta süresi vardır.
 • The Blind Man hususi eşyalar satar ve kafasına gore dünyayı dolaşır. Şu an nerede bulunduğunu bilmek sizin işiniz. Acaba ne satıyor? Kendisi yalnız mangır kabul ediyor ve mangır soygunlardan elde ediliyor.
 • Haftada 1 kere hepimiz kara borsaya gidip yeni kartlar alabiliyor. Kartlar her perşembe yenileniyor ve almak için yalnız 1 hafta süreniz oluyor. Eğer kartları almazsanız, kaybedersiniz.
 • Eğer silindir çantanızı kaybederseniz kara borsadan yenisini alabilirsiniz. Sadece oyundaki silindir çanta sayısı takip ediliyor. Oldukca fazla kaybetmeseniz iyi olur ;)
 • Kabahat oyununu oynamak için PVP(Öteki oyunculara karşı kabahat) hususi durumunu etken etmek gerekmez. Aksine bir çok oyuncu için tavsiye edilmez. Bu özelliği etken etme hakkı yalnız viplerin olarak duracak.

Gelelim mekaniğimizin süratli rollerine Dostlar ve saygıdeğer forum üyeleri Oyunun Mekaniği o denli inaktif ki insanoğlunun canı Bi yazı tabanlı oyuna gore sıkılmıyor bildiğiniz online bir macera içine atıyorsunuz kendinizi
Şuanlık yalnız 7 değişik çete görevi mevcut. Bir çetenin maksimum 3 şahıs olacağını düşünelim
1- Master Mind (Kabahat Dehası)
Kordinasyonu sağlar ve süreyi takip eder. Eğer bir kabahat dehanız yoksa polislerin ne vakit geleceğini bilemezsiniz. Ek olarak çetede noksan rollerin görevlerini en süratli yerine getirecek kişilerdir Kabahat Dehaları. Belirli bir eşyaları yok, sadece her nesneyi kullanabilirler.

2- Brute (Kabadayı)
Cüsseli bir abimiz, polis ve güvenlik görevlilerini indirecek ebatta. Bir baseball sopası bile kullanabilir. Birşeyleri parçalamakta en hızlısı onlardır. Eğer soygunda amacınız bir şeyleri parçalayarak en süratli sürede mekanı terk etmekse sizin için ideal olan rol budur.

3- Safe Cracker (Kasa Hırsızı)
Kapıları ve kasaları açar. Steteskop kullanır. Banka soygunlarında hırsız ve kasa hırsızı eğer olmazsa olmazdır. Kasa kapısını süratli bir halde açmak için kesinlikle bir kasa hırsızına ihtiyacınız var.

4- Driver (Sürücü)
Polislerden kurtulmak için iyi bir sürücü’e ihtiyacınız var. Polis Telsizi Tarayıcı onun için muhteşem bir alet. Soygunun sonunda alarm çaldıysa ve polisten kaçmaya çalışıyorsanız sizin adamınız Şofördür.

5- Cat Burgler (Hırsız)
Duvarlara tırmanır, içeri sızar, kapıları açar. Maymuncuk, ninja çizmesi, levye benzer biçimde bir oldukça değişik eşya kullanır. Otel soygunlarında ve müze soygunlarında oldukça işe yarar.

6- Smooth Operator (Fettan)
Yoluna çıkan sivil engelleri aşmakta ustadır. Hususi bir eşyası hemen hemen yok. Rivayetlere gore çekicilik ve dış görünüş fettan kişisi için en mühim nitelikler. Beceri olarakta seksapel öneriliyor sadece hemen hemen net bir informasyon yok.

7- Hacker (Bilgisayar Korsanı)
Elektronik cihazları aşmak için buna ihtiyacımız var. Kullandığı hususi alet Gözetleme Sistemi Denetim Paneli ve diz üstü bilgisayar. Hackerlar her soygunda kesinlikle işinize yarar sadece kendisine en oldukça haftalık soygunlardan önde gelen Araştırma merkezi soygunlarında gerekseme var.

O denli mekanik olurda ekipman olmaz mı 😅

Ekipmanlar Nedir, Ne işe yararlar?​

Iyi mi Elde Edilirler?​

 1. Haftada 1 kez ma baker’dan parasız ekipman alarak. (Üzerinizde mangır var ise 10 mangıra kadar olan mangırlarınızı da alır.)
 2. Bir başka oyuncudan çalarak. (Pvp etken etmeniz gerekir ve yalnız pvp oyunculardan çalabileceğinizi ihmal etmeyin. Aynı şekilde onlar da sizden çalabilir.)
 3. Haftalık soygunlar sonucunda Blindman ödüllendirir.(Ödüllendirme şansı var, fakat ödüllendirmeye de bilir. Talih işi)

Hangi Ekipmanları Almalıyım?​

Bu sıralama tek başına soygun yapmayı planlayan kimsenin gereksinim duyan en lüzumlu ekipmanlardan, minimum gereksinim duyulan ekipmana şeklinde oluşturulmuştur.

0. Silindir Spor Çanta: Üzerinizde yoksa soygun başlamaz.

 1. Gözetleme Sistemi Denetim Paneli: Bu olmadan kamera çökertmek 18dk sürebiliyor.
 2. Steteskop: Bu olmadan emanet kasası açmak 15dk sürebiliyor.
 3. Levye: Her 3 otelin 2’sinde lüzumlu. Olmadan aşmak 10dk sürüyor.
 4. Ninja Çizmesi: Nerede ise her iş için lüzumlu.
 5. Halat: Nerede ise her iş için lüzumlu.
 6. Maymuncuk: Nerede ise her iş için lüzumlu.
 7. Beyzbol Sopası: Alarm çaldıysa süratli olmak için lüzumlu.
 8. Tel Makas: Bir tek tel örgü için lüzumlu fakat üzerinizde yoksa oldukça uzun sürer.
 9. Tırmanma Kancası: Tel Örgü ve Beton Duvar engelleri için lüzumlu. Üzerinizde yoksa uzun sürer.
 10. Polis Telsiz Tarayıcı: Soygun esnasında alarm çalmadıkça gereksiz.
 11. Dayanıklı Dizüstü Bilgisayar: Bir tek araştırma merkezi soygunlarında işinize yarar. Sadece orayı soyabilmek için epey kabiliyet ya da karta ihtiyacınız var. Dolayısıyla düşük öncelikli.
 12. İpek Eldiven: İnsan odaklı bazı engellerin ceplerini karıştırmak için koşul. Sadece insan odaklı engellerde alternatif seçenekler de olduğundan son sırada içeriyor.

Birazda soygunlar hakkında informasyon vereyim inanırım geliştiriciler bu mevzuda daha oldukça Altenatif oluşturacaklardır bu mevzu ile ilgili 😎

Soygun Çeşitleri​

Soygunların güçlük seviyeleri: Dükkan < Belediye Binası < Otel < Müze < Banka < Araştırma Merkezi şeklinde gidiyor. Dükkan ve belediye binası soygunlarından mangır kazanamıyoruz. Sadece otel, müze, banka ve araştırma merkezi soygunları mangır veriyor. Araştırma merkezi hariç, geri kalan her soygun türünde {güvenlik kamerası} sık sık karşınıza çıkıyor sadece bunu kartlarla egale edebilirsiniz. Sadece araştırma merkezi soygunları çoğu zaman uzman hackerları bünyenizde isteyeceğiniz soygun türleridir.

Otel Soygunları​

Yapılması en kolay soygun türüdür. Bir hırsız ve bir hacker oldukça kolay bir halde gerçekleştirebilir. Her hangi bir kart gereksinimi yoktur ve küçük miktarlarda mangır kazandırır.

Banka Soygunları​

Oyundaki araştırma merkezi soygunlarıyla beraber en zor soygundur. Yeteneksizseniz sakın denemeyin.

Kullanışlı Kartlar: Kasa kapısını aç, Sis at, Kamera Kartı

Mağaza Soygunları​

Daha oldukça çaylak hırsızlar için ve parasız kalmış uzman hırsızlar içindir. Kolaydır ve küçük oranda para kazandırır.

Kullanışlı Kartlar: Hiçbir şeye ihtiyacınız yok, her şeyi parçalasanız da yaparsınız.

Hapisten Kurtarma Ve Kaçma​

İsimlerinden anlaşılıyor aslına bakarsan. Başarıya ulaşmış geçerse içerdeki suçlu çıkıyor başka bir ödül yok. Başarısız geçerse dışardaki üyelerden biri ya da ikisinin de yakalanma ihtimali var.

Belediye Binası Soygunu​

Güvenli bir sığınak kazanmak için yapılır. Güvenli ev yalnız bir şehirde ve yalnızca bir tane olabilir. Bu yüzden seçeceğiniz şehire dikkat etmelisiniz. Her hangi bir mangır getirisi yoktur.

Sanat Eseri Hırsızlığı​

Haftada bir verilen hususi soygundur. Eğer başarı göstermiş şekilde tamamlarsanız +10 mangır kazanırsınız. Ek olarak kariyerinizde destek olacak eşyalar kazanma ihtimaliniz de epey yüksek. Kolay olan haftalık soygun türüdür, eğer hırsızlık yetenekleriniz yerindeyse ve ma baker eşyalarınıza güveniyorsanız kesinlikle soyarsınız.

Kullanışlı Kartlar: Kamera kartı, Bilmemkimin Elleri (tabloyu almanıza yarar.)

Araştırma Merkezi Soygunu​

Şu an için meydana getirilen en zor soygun türüdür. Başarıyla tamamlarsanız +10 mangır ve blindman’den parasız eşya kazanma şansınız var. Bu soygun türünde en oldukça gereksinim duyulan rol ise hackerlara düşüyor.

Kullanışlı Kartlar: Hacker görevine uygun tüm kartlar.

Ve bununla birlikte Karşıdaki online oyuncular ilede Pvp yapmış olup birbirinizin eşyalarını çalıp kalabiliyorsunuz 😅

Başarılara gelecek olursak bunu say say bitiremiyorum şu sebeple oyun geliştiricisi devamlı birşeyler ekliyor ve buda oyuncunun sıkılmamasını sağlıyor

Ekli dosyayı görüntüle 168408

– Haydar Üniversitesi Mezunu: Hapishanede, Haydar’dan bir kabiliyet öğrendiğinizde kazanırsınız.
– Braille Alıntı: Blind Man’den eşya aldığınızda kazanırsınız.
– Ma Baker’ın Askerleriyiz: Ma Baker’dan herhangi bir alet yada spor çantası alırsanız kazanırsınız.
– Know when to hold ’em: Kara borsadaki kart satıcısından haftalık kartlarınızı aldığınızda kazanırsınız.
– Know when to fold ’em: Kart destenizden bir kart attığınızda kazanırsınız.
– 320GB: 5* seviyesinde bellek implantı yaptırdığınızda kazanırsınız.
– Every hand’s a winner: Kart destenizi doldurduğunuzda kazanırsınız.
– Ma Baker’ın Sağ Kolu: Haftalık soygunu başarıyla tamamladığınızda kazanırsınız.

Şeklinde ve daha soylemedim niceleri başarılar için güzel görsellerde mevcut bence bu Geniş dünyaya adım atıp sizin görmeniz ve merakınız gidermeniz daha iyi olacaktır

Oyundaki idim=2599788 her türlü sorularınızda oyun içinde destek olurum ve güvenli olun hayatımda hiçbir oyunu böylesine övülesi sevmedim. Senelerdir çeşitli oyunlar oynayan biri olarak hepinizi beklerim dostlar sevgilerim ile 👋

İlgili Makaleler

gates of olympus oyna forum bahis bahis siteleri deneme bonusu veren siteler deneme bonusu deneme bonusu deneme bonusu veren siteler deneme bonusu veren siteler tv led bar
Başa dön tuşu