Genel

Redmi Note 11S : Ailenin fiyat/performans ürünü

Daha küçük bir ekrana ve daha hafifçe bir tasarıma haiz olduğundan tek elde daha rahat kullanım sunan Redmi Note 11S’e yakından bakıyoruz.

Redmi Note 11S, 179 gram ağırlıkta ve ortalama 8,10mm kalınlıkta. Arka tarafta pürüzsüz bir yüzeyi ve köşelerden yumuşatılmış tasarım hatları var. İnci beyazı, alacakaranlık mavisi ve grafit grisi olmak suretiyle 3 değişik renk seçeneği bulunan telefon, başta altını çizmeliyiz ki Note 11 Pro’da da kullanılan MediaTek Helio G96 çipsetine, 108MP ana kameraya ve 5000mAh pile haiz.

Redmi Note 11S

Bu modelde de parmak izi okuyucu sensörün ekrana değil, sağ yan taraftaki güç tuşuna yedirildiğini belirtelim. 2400 x 1080 çözünürlük sunan ekran, 90Hz yenileme kıymeti sunabiliyor ve bu sayede daha akıcı görüntüleri mümkün kılıyor.

Gelişmiş bir okuma modu da bulunan ekran, 1000 nit değere kadar parlaklık sunabiliyor ve bu sayede bir çok kez dış mekân kullanımlarında da net görüntüleme gerçekleştirebiliyor. Ekranın dokunuşlara süratli cevaplar verebildiğini ve akıcı edinim sunduğunu da belirtmeye gerek kalmamıştır sanırız.

Redmi Note 11S

8GB hafıza ve 128GB dahili depolama

LPDDR4X ve UFS 2.2 teknolojileri bu üründe de var, bu sayede standart RAM ve disklere kıyasla daha performanslı çözümler sunulabiliyor. Bunlar, bilhassa kuvvetli uygulamaları ve oyunları çalıştırırken cihazınızın zorlanmasının önüne geçecektir.

Android 11 işletim sistemi bulunan ve kolay bir kullanım sunan Redmi Note 11S, PUBG Online ve Call of Duty Mobile şeklinde güzel grafiklere haiz ve popüler oyunları kolaylıkla deneyimleyebilirsiniz. PUBG’yi HD grafiklerde deneyimlediğimizi ve uzun soluklu deneyimlerde aşırı ısınma faktörüyle karşılaşmadığımızı da belirtelim.

Redmi Note 11S

108+8+2+2MP

Dörtlü kamera sistemi yardımıyla  portre çekimler yapabilir, geniş açılı çekimler gerçekleştirebilir ve makro çekimler yapabilirsiniz.

Kameralar, bilhassa iyi ışıklı ortamlarda güzel fotoğraflar çekebilmenize destek oluyor. 108MP değerdeki kamera, f1.9 açıklık kıymeti yardımıyla sistemdeki en iddialı bileşeni oluşturuyor.

Video tarafında ise yüksek beklentileriniz olmamalı. Zira 1080p 30FPS değerde videolar çekebiliyorsunuz. Gene de, bu özelliğin durağan(durgun) videolarda, vloglar için kafi bulunduğunu söyleyebiliriz. Temel düzeyde süratli ve ağır video çekimleri de yapabilirsiniz.

Redmi Note 11S

Ön tarafa geldiğimizde de 16MP kamera görüyoruz. Bu kamera da 1080p 30FPS videolar çekebilmenize imkân sunuyor. Bokeh efekti ve çeşitli filtreler yardımıyla ortaya güzel selfie’ler çıkarabiliyorsunuz.

Bluetooth 5.0, Wi-Fi AC şeklinde kablosuz bağlantı teknolojileri bulunan telefon, 5000mAh pille geliyor. Bu pil, tek şarj ile düzgüsel kullanımda 2 günü görmenize, yoğun kullanımda da bir günü geride bırakmanıza destek oluyor. 33w süratli şarj desteğinin sunuluyor olması ve bu şarj adaptörünün kutudan çıkıyor olması da sevindirici bir detay.

Redmi Note 11S

Netice

Redmi Note 11S ‘in güzel bir tasarımı var. Bir çok kez tek elde kullanıma uygun ve hastalık uyandırmıyor. Ek olarak, kutudan çıkan koruyucu saydam kılıfla daha sağlam ve temiz kullanma şansınız da var.

Cihazda şu an Android 11 işletim sistemi var ve kullanımı kolay bir arayüze haiz. Gene de, kısa sürede Android 12 güncellemesinin geleceğini düşünüyoruz. Bu sayede daha güncel kullanımlar mümkün olacaktır.

Redmi Note 11S

Hem ekranı hem de öteki teknik özellikleri yardımıyla pek oldukça oyun ve uygulamayı kolaylıkla çalıştırabilirsiniz. Örnek olarak iyi grafiklere haiz PUBG Mobile ve Call of Duty Online şeklinde oyunları gösterebiliriz. Bu iki marka, mobil platformlarda da milyonlarca oyuncu tarafınca tercih ediliyor ve telefon satın alma sonucu esnasında da mühim paya sahipler.

Kameralar, bilhassa gün ışığında fotoğrafçılık için başarı göstermiş. 5000mAh pil kıymeti ve süratli şarj desteği de gün içinde yarı yolda kalmayacağınız anlamını taşıyor.

Redmi ürün ailesi hakkında detaylı data ve satın almak için buraya tıklayın

İlgili Makaleler

nevşehir haber vps bahis forum smmpanel instagram çöktü mü
Başa dön tuşu