Genel

Öneri – Sony HT-A9: Türkiye’den Alabileceğiniz En Kaliteli Ev Sinema Sistemi Çözümü | Bilgi

Sony HT-A9: Türkiye’den Alabileceğiniz En Kaliteli Ev Beyazperde Sistemi Çözümü

(100 Bin Liralık Astronomik Fiyatlara Çıkan Ustalaşmış Ses Sistemlerine Alternatif)

Sony HT-A9: 32.400 TL Sony SA-SW5 Kablosuz Subwoofer: 9.400 TL Toplam: 41.800 TL

1.000 TL de hoparlörler için yaptırdığım sehpalara gitti. Fakat bu hoparlörlerin standları, yurtdışında 4.300 TL’ye satılıyor. (Vebos Floor Stand Sony HT-A9 Black Set) Siz hesap edin artık.

Evvel haiz olduğum Sony Soundbar Ht-ST5000, Dolby Atmos’u tek başına ve harici bir hoparlöre haiz olmadan oldukça başarı göstermiş olarak üretebiliyordu fakat salonuma ses yalıtımı yaptırdığım için, daha da oldukca çevreleyen ve harici hoparlörlere haiz olan bir beyaz perde sistemine haiz olmak istedim.

Daha doğrusu “soundbar”dan “ev beyaz perde sistemi”ne geçiş yapmak istedim. (Gerçi Sony HT-ST5000 de soundbar ile ev beyaz perde sistemi içinde acaip bir cihazdır.)

Sony’nin sayfasına baktığımda, ev beyaz perde sistemi olarak yalnız bu sistemin (HT-A9) bulunduğunu gördüm. Evvel dikkatimi fazla çekmeyen ve keşfetmediğim bu cihazın özelliklerini hayretle okumaya ve ürün incelemelerini araştırmaya başladım.

Aslen yalnız yurtdışında satılan ve çift subwoofer’lı, “en iyi beyaz perde sistemi” diye satılan, harici hoparlörlere haiz ve soundbar’ı bulunan bir ürün beni oldukca etkilemişti. (Nakamichi Shockwafe Ultra 9.2.4) Fakat fiyatı 1500 euro’dan fazla olan ürünlerde gümrük vergisinin yanında eklenen ithalat vergisi ve kargo tutarı sebebiyle ürünün fiyatının 70 binlere çıkması bu hayalden vazgeçmeme sebep oldu. (ki aslına bakarsanız web mağazaları Türkiye’ye kargo yapmıyor bu ürünü, sadece aracı bir siteye %10 hizmet bedeli ödeyerek getirtme imkanınız var)

Ben de bu kadar astronomik fiyatlara çıkmayan ve Türkiye’den alabileceğim en kaliteli ev beyaz perde sistemi çözümünü aramaya başladım. İşte bu sistemin özellikleri o denli çekici geldi ve aklıma yattı ki kısa zamanda almaya karar verdim ve yanında uyumlu subwoofer’ını da (SA-SW5) satın aldım.

Pahalı hoparlör standları yerine, mobilya imalatçısından mdf üstü lake boya, antrasit renkli sehpalar yaptırdım çapraz ayaklı.

Ve netice: Hakkaten mükemmel bir ses. Sesin 360 aşama çevrelemesi ve güçlü olması, konuşmaların oldukca net duyulması…

Tatminkar bir beyaz perde deneyimini ustalaşmış sistemlere 100 bin liralar ödemeden sizi haiz kılacak üst düzey bir ev sineması seti bulunduğunu tecrübeyle görmüş oldum.

Türkiye’de yaşayan ev sineması meraklılarına bu ergonomik ve oldukca kaliteli seti kesinlikle tavsiye ediyorum.

Aradığınız çözüm ve doğru ürün işte budur.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu