Genel

Öneri – 15.000-20.000₺ Oyun/Mühendislik için Laptop Önerisi | Bilgi

Merhabalar her insana, iyi forumlar.

Güncel oyunları oynayabileceğim, hem de mühendislik alanında Solidworks, Ansys benzer biçimde uygulamaları, bilhassa görüntü işleme alanında Matlab’ı sorunsuz kullanabileceğim bir laptop arıyorum.

Kendim bir Excel tablosu oluşturdum, oradan bir seçenek belirlemeye çalıştım fakat işin içinden çıkamadım birazcık. Aşağıya ekliyorum, inceleyip sonrasında da “şunu seç” kabul edebilirsiniz. Excel dosyası için Google Drive linki. Fotoğraf olarak da aşağıya ekliyorum, bağlantıya güvenemeyen olursa diye.

1662499854984.png

Devasa yükseklikte performans ve bilhassa RTX derdim yok. GTX 1650-1660 işimi görecektir diye düşünüyorum; fiyat-performans olması açısından. SSD olmasına dikkat ediyorum; HDD’den başım yeterince ağrıdı artık. Bununla birlikte oyun da oynatabilmesini isterim. Masaüstüm ve mevcut laptop’um alt ve bir ihtimal orta segmentte, artık üste çıkmak isterim. Güncel oyunları maksimumda olmasa bile en azından akıcı durağan(durgun) 30+FPS’te oynamak isterim.

Şimdiden teşekkür ederim yorumlarınız için. Bu ekonomide tamamıyla içe sinen bir şey bulmak zor ne yazık ki, en azından canım azca yansın isterim. Şimdilik HP Victus 16-D1047NT kafama yatıyor fakat yorumlarınıza gore son sonucu vereceğim.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
nevşehir haber vps bahis forum
Başa dön tuşu