Genel

Öğrenciler İçin Ekonomik Yazıcı Önerileri

Eylül ayı ile beraber okullar açılıyor. Öğrencilere ekonomik yazıcı önerileri için en doğru süre. Fotokopi çekmek yada baskı almak amacıyla web kafe yada kırtasiyelere giderek artık para harcamak istemiyorsanız aşağıda önereceğim fiyat performans oranı yüksek ekonomik yazıcı önerilerimi görebilirsiniz.

Yazıcı Kategorileri

Önerilere geçmeden ilkin yazıcılar ve yazıcı çeşitleri hakkında bazı mühim noktaları bilmeniz gerekir. Yazıcı, elektronik ortamda bulunan metin yada grafikleri kağıt üstüne aktaran cihazdır. Bir oldukça değişik yazıcı modeli olsa da en popüler olan 3 kategoriyi aşağıda belirttim.

1- Mürekkep püskürtmeli yazıcılar

Mürekkep püskürtmeli yazıcılar, baskıyı bilgisayar üstünden almış olduğu veri sinyaliyle elektronik uçlarını kullanıp mürekkep püskürterek yaparlar. Yazıcıda takılı bulunan kartuşlar baskı yapılırken kullanılan mürekkebi sağlarlar. Kartuşlar 3 temel renktedir ve bu sayede yazıcılardan istenilen renkli baskı alınır.

2- Lazer yazıcılar

Lazer yazıcılar, püskürtmeli yazıcılardan daha süratli baskı yapabilirler. Fakat fiyatlarının yüksekliğinden dolayı diğerlerine bakılırsa daha azca tercih edilen gruptadırlar. Lazer yazıcıların içine konan toner ile 2000 sayfaya kadar baskı yapılabilir. Lazer yazıcıların en büyük özelliği baskıyı oldukça keskin halde yapmasıdır. Uzun vadeli düşünüldüğünde kartuş kullanan yazıcılara bakılırsa daha ekonomik olurlar.

3- Tanklı yazıcılar

Tanklı yazıcılar, yazıcı kartuşlarının haricinde yazıcıya bitişik bir tank şeklinde düzeneğe haiz cihazlardır. Kartuştaki mürekkep azaldığı takdirde mürekkep tankından mürekkep çekerler. Daha oldukça fazla baskı icra eden kişiler için uygundur.

Ekonomik Yazıcı Önerileri

 

1- HP DeskJet 2720 All-in-One Yazıcı, Renkli, Baskı, Fotokopi, Tarama, Kablosuz Yazıcı 3XV18B

Oldukça ekonomik bir yazıcı olsun fakat işimi de görsün diyorsanız bu yazıcı iyi bir seçim olabilir. Fazlaca fonksiyonlu Thermal Inkjet yazıcı 4800 x 1200 DPI çözünürlükte baskı yapıyor. Bununla beraber 300 x 300 dpi tarama icra eden cihazın faks özelliği bulunmuyor. Fiyatı ise oldukça düşük olduğundan öğrencilerin kullanımı için en ekonomik seçeneklerden biridir.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_hp-deskjet-2720-all-in-one-yaz%C4%B1c%C4%B1-renkli-bask%C4%B1-fotokopi-tarama-kablosuz-yaz%C4%B1c%C4%B1-3xv18b-1211492.html

2- CANON Pixma E414 Yazıcı/ Tarayıcı/ Fotokopi/ Kartuşlu Fazlaca Fonksiyonlu Yazıcı

Yazıcı, tarayıcı ve fotokopi işini en ekonomik halde çözmek için önereceğim bir öteki yazıcı Canon Pixma E414 olacak. 4800 x 600 dpi’ye kadar kağıda baskı icra eden yazıcı Windows 10, Windows 8.1 (Windows 8.1 Update dahil), Windows 8, Windows 7, Windows 7 SP1, Windows Vista SP2 işletim sistemlerini destekliyor. Renkli baskı da yapabilen bu yazıcı 19 saniyede
600 x 1200 dpi tarama yapabiliyor. Bir öğrencinin gerekseme işitebileceği tüm baskı işlerini en ekonomik halde karşılıyor.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_canon-pixma-e414-yaz%C4%B1c%C4%B1-taray%C4%B1c%C4%B1-fotokopi-kartu%C5%9Flu-%C3%A7ok-fonksiyonlu-yaz%C4%B1c%C4%B1-1167399.html

3- HP Laser 107w Wi-Fi / Airprint/ Lazer Yazıcı 4ZB78A

Eğer aradığınız ekonomik bir lazer yazıcı ise o süre 1200 x 1200 DPI siyah beyaz baskı çözünürlüğü sunan HP’nin bu modelini düşünebilirsiniz. Dakikada 21 sayfa baskı veren yazıcı bununla beraber yazı kağıdına, zarflara, etiketlere, kalınca ve ince kağıtlara baskı yapabiliyor. 150 adetlik kağıt sini kapasitesine haizdir. Yazıcıda bununla beraber WiFi ve bluetooth teknolojisi bulunmaktadır. Fazlaca daha keskin baskı neticeleri isteyen öğrenciler için en ekonomik fiyata haiz lazer yazıcılardan biridir.

https://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_hp-laser-107w-wi-fi-airprint-lazer-yaz%C4%B1c%C4%B1-4zb78a-1199722.html?ga_query=HP+Laser+107w

İlgili Makaleler

nevşehir haber vps bahis forum smmpanel Sesimol.net
Başa dön tuşu