Genel

NVIDIA nKreatif yarışmasının kazananı belli oldu

NVIDIA tarafınca düzenlenen ve hayal gücünün ötesine geçmeye, kendi dünyalarını yaratmaya cesaret eden tüm sanatçıları bir araya getiren nKreatif yarışmasının ikinci perdesi sonlanmış oldu.

Yarışmaya Türkiye genelinden toplamda 106 sanatçı katılım göstererek 3D eserlerini sergiledi. Teması “Dream Space” olan yarışmanın kazanı ise Batuhan Köksal oldu GeForce RTX ekran kartlı ASUS ZenBook Pro Duo Studio Notebook kazanma şansını elde etti. Yarışmanın finalistler NVIDIA Creators kitiyle ödüllendirildiler.

3D tutkunlarını bir araya getiren NVIDIA Studio Creative Weekend’de meydana gelen canlı yayında, yarışmaya katılan eserler her biri alanında yetkin jüri üyeleri tarafınca değerlendirildi. Yarışmanın jüri üyeleri ise dijital sanat çalışmalarıyla, internasyonal uygar sanat organizatörlerinin ve küratörlerinin yakın markaja almış olduğu Murat Yıldırım (Muartive), Kreatif Görüntü Yönetmeni olarak editöryal, reklamcılık, beyaz perde ve mecmua şeklinde birçok alanda başarılara imza atan Koray Birand ve 2000’li yılların başından itibaren ustalaşmış olarak teknoloji odaklı içerikler üreten, kendi YouTube kanalında sektör analizleri, ürün incelemeleri, teknolojik gelişmeler ve de bu gelişmelerin sosyolojik bağlamıyla içerikler üreten Mesut Çevik oldu.

Türkiye ve dünyada sanata yeni değerler katan NVIDIA Studio Platformu, yaratıcı uygulamalarla çalışırken sanatçılara, yaratıcılara ve 3D geliştiricilere en iyi performansı ve güvenirliği sağlıyor. 3D, render alma, video düzenleme, hareketli grafik, fotoğrafçılık, grafik tasarım, mimari görselleştirme ve yayıncılık şeklinde yaratıcı alanlarda kullanıcılara yüksek performans sağlıyor. NVIDIA’nın sektör lideri GPU’ları ve Studio Sürücüleriyle yaratıcı uygulamalar, esin verici bir performans ve kabiliyet düzeyiyle gelişiyor ve hız kazanıyor.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
bahis forum define forum
Başa dön tuşu