Genel

Meta içerik üreticilerine yönelik yeni özellikleri duyurdu

Meta, Creators of Tomorrow kapsamında Türkiye’den de içerik üreticilerin katılmış olduğu Creator Week etkinliğinde, içerik üreticilerine yönelik tasarlanan yeni özellikleri duyurdu.

Etkinlikte içerik üreticilerini karşılayan Instagram CEO’su Adam Mosseri, “İçerik üreticileri, ortaya çıkardıkları mükemmel içeriklerle Instagram’ı ileriye taşımak ve insanları yaratıcı olmaya teşvik etmek açısından Instagram için oldukça kıymetli. Güç, kurumlardan bireylere kaymaya devam ettikçe içerik üreticilerin öneminin de daha oldukça artacağını düşünüyorum. Bu yüzden lütfen mükemmel programlarımızın tadını çıkarın, bundan sonrasında neler yapacağınızı görmek için sabırsızlanıyorum” dedi.

Creators of Tomorrow

Creators of Tomorrow programı, Meta ürünlerini kullanarak tutkularını başarı göstermiş bir halde mesleğe dönüştüren ve kitlelerine esin veren mahalli kabiliyetleri ön plana çıkarmayı hedefliyor. Meta, bunu yaparken hem de içerik üreticilerine metaverse’e giden yolda yeni teknolojileri benimsemeleri mevzusunda da destek olmak istiyor. Meta, bu doğrultuda Türkiye’den günümüzün öne çıkan içerik üreticileri olan Ecem Dilan Köse, Ahmet Rüstem Ekici, Emre Yusufi, Hakkı Alkan, Bünyamin Aydın, Meltem Şahin ve Öykü Yalçın ile beraber çalışıyor.

Feysbuk’ta yeni gelir elde etme şekilleri

Meta, kısa sürede Feysbuk’ta hem müzik hak sahiplerinin hem de içerik üreticilerinin video üstünden gelir elde etmesini elde eden Müzik Geliri Paylaşma hususi durumunu kullanıma sunmuştu. Artık, bir içerik üreticisi Feysbuk’ta 60 saniye yada daha uzun bir videoda lisanslı müzik kullanırsa, bu videolarda gösterim içi reklamlar üstünden gelir elde edebilecek ve bu gelirin bir kısmı müziğin lisans sahibiyle paylaşılacak.

 

İlgili Makaleler

nevşehir haber vps bahis forum uc hilesi
Başa dön tuşu