Genel

MediaMarkt Startup Challenge’ın 6’ncı yılında 47 ülkeden 230 girişim değerlendirildi

MediaMarkt’ın Türkiye’de başlatıp dünyaya açmış olduğu girişimcilik yarışması MediaMarkt Startup Challenge’ın ön değerlendirme ve müracaat süreci tamamlandı. Yarışma kapsamında büyük final sürecine kadar 47 değişik ülkeden çeşitli sektörlere ilişik 230 değişik girişim incelendi. 

Avrupa’nın açık ara bir numaralı elektronik perakendecisi MediaMarkt, geleceğin perakende dünyasını, bugünün inovatif fikirleriyle geliştirmek amacıyla 6 yıl ilkin başlatmış olduğu Startup Challenge yarışmasının müracaat ve ön değerlendirme sürecini tamamladı. Hackquarters partnerliği ile düzenlenen MediaMarkt Startup Challenge, bu yıl Google, Index Grup, BNP Paribas Cardif tarafınca destekleniyor. 5 Aralık 2023 tarihinde düzenlenecek final etkinliği öncesi birbirinden değişik sektörlerde etkinlik gösteren 230 girişim incelendi ve en iyi 10 girişim sahnede yerlerini alacak.

MediaMarkt Startup Challenge’ın 6’ncı senesinde değerlendirilen girişimlerin sektörleri ele alındığında, 93 girişim ile perakende satış teknolojileri ön plana çıkıyor. Perakende satış teknolojilerini, 57 girişim ile sürdürülebilirlik ve çevresel tesir çözümleri takip ediyor. Peşinden 46 girişim kurumsal dijitalleşme yöntemiyle çalışan deneyimini güçlendirme ve 14 girişim ise satış sonrası teknolojileri geliyor. Bunlara ek değişik alanlardan 20 girişim de değerlendirmeye giren projeler içinde.

230 girişim arasından seçilen en iyi 10 girişim, 5 Aralık günü düzenlenecek MediaMarkt Startup Challenge Day etkinliğinde uzman jüriye sunumunu meydana getirecek.

İlgili Makaleler

bahis forum define forum
Başa dön tuşu