Genel

İYİ Parti’nin Cumhurbaşkanı adayı Mansur Yavaş olacak iddiası! | Bilgi

Gazeteci Hulki Cevizoğlu, İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in partisinin il başkanları toplantısında “Altılı masa Mansur Yavaş’ı aday göstermezse ben gösteririm” söylediğini söylemiş oldu.

Gazeteci Hulki Cevizoğlu, CNN Türk’te Semiha Şahin’in sunmuş olduğu Akıl Çemberi programına katıldı.

Cevizoğlu, İyi Parti’nin il başkanları toplantısına ilişkin dikkat çeken açıklamalarda bulunmuş oldu.

“Altılı Masa Yavaş’ı aday göstermezse ben gösteririm”​

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in Ankara Büyükşehir Belediyesi Başkanı Mansur Yavaş’ı adaylığı ile ilgili Cevizoğlu, “Bu bana gelen bilgiler, büyük oranda doğru olduğuna inanıyorum. Eğer yanlış var ise İyi Partililer itiraz etsin. Meral Akşener dedi ki; ‘6’lı masa Mansur Yavaş’ı aday göstermezse ben tek başıma gösteririm.” ifadelerini kullandı.

Not: İYİ parti son 2-3 gündür CHP’ye ters söylemlerde bulunuyor hatta had bildirir benzer biçimde açıklamalar yapıyordu genel başkan yardımcıları falan. Kemal Kılıçdaroğlu ben aday olabilirm dedikçe en küçük bir olumlama yapmıyorlardı. Son olarak Gürsel Tekin’in HDP’ye bakanlık verilebilir açıklaması sonrası toplumsal medyadan fazlaca ağr sözler söylemişlerdi. Bunların üzerine bu izahat ve üzerine bir yalanlama gelmesi bir acaba dedirtti.

Sizce İYİ parti masayı devirip CHP HDP ile iş çeviriyor diyerek hem kendi oylarını arttırıp hem CHP’yi kötüleyerek onların oylarını düşürtüp hemde Cumhurbaşkanı talibi olarak Kemal Kılıçdaroğlu’nu istemiyoruz biz Mansur Yavaş’ı aday yapacaz halk onu istiyor diyerek destek toplayabilir mi?

No2: Bana nazaran bu tarz bir olay yaparsalar fazlaca kötü parlar İYİ parti. Şuan CHP’nin kuyruğuna takılmış benzer biçimde görünüyorlar. Yancı parti modundalar. HDP’ye ve CHP’ye resti çekerseler şanslarını baya ayrttırabilirler. HDP ve CHP karşıtı bir İYİ parti AKP ve MHP seçmeninede ümit olabilir bence.

İlgili Makaleler

nevşehir haber vps bahis forum smmpanel Sesimol.net
Başa dön tuşu