Genel

Instagram’da NFT dönemi başlıyor – MediaTrend

Kullanıcılar satın aldıkları NFT’leri Instagram’da paylaşabilecek…

Meta, Creators of Tomorrow kapsamında Türkiye’den de içerik üreticilerin katılmış olduğu Creator Week etkinliğinde, içerik üreticilerine yönelik tasarlanan yeni özellikleri duyurdu.

Bu kapsamda Meta, geçtiğimiz aylarda birçok ülkede NFT paylaşımı hususi durumunu kullanıma sunmuştu. Artık bu özelliği Avrupa’da daha çok ülkede kullanıma sunduğunu deklare etti. İçerik üreticileri ve koleksiyonerler dijital cüzdanları Instagram’a bağlayabilecek ve oluşturdukları yada satın aldıkları NFT’leri Instagram’da paylaşabilecek.

Koleksiyonlara ilişik bilgilere Instagram’dan ulaşılabilecek

Meta ek olarak, Instagram’da paylaşılabilen NFT türlerini de genişletiyor. Artık Instagram’da video yada animasyon NFT’ler paylaşılabilecek. Bunlara ek olarak OpenSea üstünden oluşturulan koleksiyonlara ilişik bilgilere Instagram’dan ulaşılabilecek. Instagram’da Ethereum, Polygon, Flow ve Solana blockchain sistemleri ve Rainbow, MetaMask ve Trust Wallet, Coinbase Wallet, Dapper ve Phantom dijital cüzdanları desteklenecek.

Feysbuk’ta garip yenilik

Öte taraftan Meta, kısa sürede Feysbuk’ta hem müzik hak sahiplerinin hem de içerik üreticilerinin video üstünden gelir elde etmesini elde eden Müzik Geliri Paylaşma hususi durumunu kullanıma sunmuştu. Artık, bir içerik üreticisi Feysbuk’ta 60 saniye yada daha uzun bir videoda lisanslı müzik kullanırsa, bu videolarda gösterim içi reklamlar üstünden gelir elde edebilecek ve bu gelirin bir kısmı müziğin lisans sahibiyle paylaşılacak.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
nevşehir haber vps bahis forum uc hilesi
Başa dön tuşu