Genel

Huawei Ar-Ge Buluşması Dicle Üniversitesi’nde gerçekleşti

Doğu ve Güneydoğu illerinde tahsil gören öğrencilerin yazılım alanında kendilerini geliştirmelerine olanak elde eden Huawei Ar-Ge Buluşmaları, Dicle Üniversitesi`nde düzenlenen etkinlik ile devam etti.

Huawei, Türkiye’deki 20. senesinde, genç yeteneklerin Türkiye bilişim ekosistemine kazandırılması yönündeki faaliyetlerini artırarak sürdürüyor. Bu kapsamda düzenlenen etkinliklerden önde gelen ‘Güneydoğu Anadolu Huawei Ar-Ge Buluşması’ ile bilişim eğitiminde fırsat eşitliğinin sağlanmasının yanı sıra, öğrencilerin kodlama becerilerinin yükseltilmesi amaçlanıyor.

‘Doğu Anadolu Yazılım Hareketi Programı’ kapsamında, Şubat ayında Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde düzenlenen Huawei Ar-Ge Buluşması’nın devamı niteliğindeki etkinlik; Data Teknolojileri ve İletişim Kurumu Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu, Dicle Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Karakoç, Diyarbakır İl Ulusal Eğitim Müdürü Murat Küçükali ve Huawei Türkiye Kurumsal İlişkiler ve İletişimden Görevli Genel Müdür Yardımcısı Liang Dongbo’nun katılımıyla gerçekleştirildi. Güneydoğu Anadolu Huawei Ar-Ge Buluşması’na, Dicle Üniversitesi’ne ek olarak, Batman Üniversitesi’nden de talebe ve öğretim üyeleri katıldı.

BTK Başkanı Ömer Abdullah Karagözoğlu konuşmasında şu ifadelere yer verdi; “Yurttaşlarımızın, ülkemizin her noktasında, webin sunmuş olduğu fırsatlardan verimli ve eşit olarak faydalanması için çalışıyoruz. BTK Akademi ile düzenlediğimiz karşı karşıya ve çevrimiçi eğitimlerle, oldukça sayıda gencimiz kendini yazılım mevzusunda geliştirme fırsatı yakalıyor. BTK Yaz Kampları projesiyle ise ortaokul, lise ve üniversite çağındaki gençleri yazılım eğitim ağımıza katmayı amaçlıyoruz. Gayemiz, Türkiye’nin 81 ilinde bu kampları düzenlemek ve olabildiğince fazla gence ulaşmaktır. Bu etkinliği düzenlemiş olduğu için Huawei Türkiye ekibine teşekkür ederim.”

İlgili Makaleler

nevşehir haber vps bahis forum uc hilesi
Başa dön tuşu