Genel

Haber – Yeni Silent Hill hikayesi sızdırıldı! | Bilgi

1688584071313.png

AestheticGamer tarafınca Discord üstünden yeni Silent Hill: The Short Message öykü bilgileri ortaya döküldü. Resmi olarak teyit edilmemiş olan detaylara gore, fazlaca gizemli bir oyunun bizi beklediğine kuşku yok.

Bildiğiniz benzer biçimde şu anda geliştirilme aşamasında bulunduğunu resmi olarak bildiğimiz dört Silent Hill oyunu var: Silent Hill 2, Silent Hill: Ascension, Silent Hill f ve Silent Hill: Townfall. Bunların haricinde, hemen hemen resmiyet kazanamamış, fakat sızıntılar ile karşımıza çıkmış olan Silent Hill: The Short Message isminde bir başka oyun daha var.

Aralık ayında bilgileri ortaya dökülen ve her ne kadar bu senenin başlarında kaldırılmış olsalar da Cenup Kore ve Tayvan tarafınca derecelendirilmiş olan oyun, Anita ve Maya isminde iki karakterin çevresinde dönecek.

Yakın bir süre ilkin de AestheticGamer tarafınca Discord üstünden yeni Silent Hill: The Short Message öykü bilgileri paylaşıldı. 2020 yılındaki versiyonundan kalma bu detaylar elbet hemen hemen resmi olarak teyit edilmese de, yalanlamaması durumunda, Silent Hill 2 benzeri garip bir oyunun bizi beklediğini söyleyebiliriz.

Silent Hill: The Short Message Öykü Bilgileri​

Hikayede bir talebe olan Anita rolündeyiz. Sınıfındaki neredeyse hiçbir kimsenin göremediği Anita, beraber büyümüş olduğu Maya ile sıkı dostlarmış. Ne var ki son birkaç yılda karakterimizin edinmiş olduğu bileklerini kesmek ve internetteki şok edici şeylere bakmak benzer biçimde bazı nahoş huylar ikilinin arasına girmeye başlamış olsa da, Maya’nın olası bir intihar ile ölü bulunmasının peşinden vakalar garipleşmeye başlayacakmış. Ölümünden sonrasında dahi toplumsal medya paylaşımlarının devam etmesi üstüne, Anita olarak arkadaşımızın yaşamının sona erdiği terk edilmiş apartman kompleksine ve ölümünün etrafındaki gizemi aydınlatmaya çalışacakmışız.

Bu bilgilerin yalnız hikayeye giriş kısmını kapsadığını belirten AestheticGamer, hemen hemen paylaşmadığı fazlaca daha çok şeyin bulunduğunu da sözlerine eklemiş. Sözgelişi terk edilmiş apartmanların geçmişleri benzer biçimde.

Sizce de öykü anlamında azca fazlaca Silent Hill 2 oyununu anımsatmıyor mu? Bildiğiniz benzer biçimde James Sunderland, ölümünün peşinden eşi Mary’den almış olduğu bir mektup ile kasabaya gidiyordu. Bu oyunda da ölen arkadaşının toplumsal medya hesabı üstünden yapmış olduğu paylaşımların üstüne terk edilmiş apartman kompleksine giderek ölümünün arkasındaki gizemi ortaya çıkartmaya çalışıyor.

Son olarak, oyun ile ilgili ilk sızıntılarda kısa bir oynanışın sunulacağı ve Silent Hill f oyununun hikayesi için bir giriş niteliği taşıyacağı söylenmişti. Bakalım Silent Hill: The Short Message için resmi duyuru ne süre gelecek? Gelişimleri takipteyiz.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu