Genel

Haber – Tweet görüntülemek için oturum açma zorunluluğu kalktı! | Bilgi

downloadfile (6).jpg

Kısa süre ilkin tweetleri görüntülemek için oturum açma zorunluluğu getiren Twitter, bu kararından sükunet içinde geri adım attı. Kullanıcılar artık oturum açmak zorunda kalmadan toplumsal medya platformunun bağlantılarına ulaşabilecekler.

Twitter, oturum açma zorunluluğunu sükunet içinde kaldırdı
Bildiğiniz suretiyle Twitter yönetim kurulu başkanı Elon Musk, geçtiğimiz hafta sonu duyurulan “geçici bir acil durum önlemi” kapsamında Twitter’a oturum açma zorunluluğu ve platformda görüntülenecek tweet sayısına da engelleme getirildiğini duyurmuştu. Bu aşamada kullananların görebileceği tweet sayısını doğrulanmamış hesaplar için günde 600, yeni doğrulanmamış hesaplar için 300 ve doğrulanmış hesaplar için 6.000 ile sınırlandığı açıklandı.

Halihazırda bu sınırlar sırasıyla 10.000, 1.000 ve 500 gönderiyle güncellenmiş olsa da, bu kararın kullanıcılar tarafınca sert bir halde eleştirildiğini belirtelim. O şekilde ki yakın zamanlı paylaşımında Twitter, içerik görüntüleme limitinin geçici bulunduğunu belirterek, bu kararın platforma zarar veren botları ve öteki fena oyuncuları tespit edip ortadan kaldırmak amacıyla uygulandığını söylemiş oldu.

Twitter, oturum açma gereksinimini iptal ettiğine dair hemen hemen resmi bir izahat yapmadı. Sadece Musk, ağır eleştiriler ve Twitter’ın reklam yönetimi sebebiyle kararından geri adım atmak zorunda kalmış şeklinde görünüyor. Nitekim ikimiz de gerçekleştirdiğimiz denemelerde giriş yapmadan tweet’lere ulaşabildiğimizi gördük.

Ek olarak Twitter’ın bu hamlesi, Meta’nın Threads adlı kendi metin tabanlı uygulamasını yayınlamasından bigün ilkin geldi. Dolayısıyla her iki platform arasındaki rekabetin kızışacağını söyleyebiliriz.

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu