Genel

Haber – Türkiye’nin Yıldızı Arda Güler, Real Madrid’e Transfer Oldu | Bilgi

Real Madrid, Arda ve ailesini ikna etmek için, özgür kalma maddesi olan 17.5 milyon eurodan daha yüksek bir ücret ödeyecek. Ödemenin 20 milyon euro seviyesinde olması umut ediliyor. Ek olarak, Real Madrid, Arda Güler’in bir sonraki satışından elde edilecek gelirin %20’sini Fenerbahçe’ye ödeyecek.

Transferde ise ek olarak bir Toni Kroos ve Luka Modric tesiri olduğu da iddia edilmekte. Arda Güler’in kararını Real Madrid’e çeviren en mühim etken Luka Modric ve Toni Kroos ile yapmış olduğu görüşmeler oldu. Arda Güler’in Luka Modric ile yapmış olduğu telefon görüşmesinde Modric’in Güler’e “Gelecek sürem yokum, formamı sana devretmek isterim” söylediği belirtiliyor.

Barcelona’dan daha yüksek bir teklif veren Real Madrid Kulüp Başkanı Florentino Perez, Fenerbahçe yönetimi ve Arda Güler’in kısa sürede teklifi onaylamasını bekliyor. Arda Güler’in geçirme sonrasında başka bir takımda kiralık oynaması seçeneği de halen masada.

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç’un ise Arda Güler transferinden gelen bonservis bedeliyle 3 yıldız adı ekibe katacağı iddialar içinde.

Siz bu geçirme hakkında ne düşünüyorsunuz?

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu