Genel

Haber – Sözleşmeli memura kadro açılacak mı? | Bilgi

Önüne gelenin ekibe alınmasını devlette işgören olmasını aşırı yanlış buluyorum…

Adamlar torpil ile yada şartsız şurtsuz tanıdık eliyle yada kazara bir yere taşeron olarak yada sözleşmeli dönemlik giriyor 3-5 ay çalış ne oldu ekibe geçtim ben 2-3x maaş tüm hakları kazan flan aşırı adaletsiz ve yanlış bir sistem bence. Devletede oldukça büyük yük.

Atıyorum en alt aşama bir temizlik görevlisinin hususi sektörde alacağı maaş denir 5500-6000 bin TL dimi ! Adam sözleşmeli başlıyor. Sonrasında bir bakmışın kadrolu temizlik görevlisi olmuş maaşı 12-13k emek harcama saatleri değişiyor sabah 8 akşam 16:00’ya dönüyor. Extra primler yan haklar ikramiyeler. Cumartesi pazar dinlence resmi bayramlar ve günler dinlence. Her yıl işgören maaşlarına alınan oranda zam. 20-25 yıl çalış üst limitten emeklilik. Ne anladık bu işten ?

Devletin olabildiğinde kamuya personel alımını azaltmalı bence. Her işi 3-5 senelik sözleşmeler ile hususi sektöre yaptırılması taraftarıyım. Muhtarların bile maaş almasına karşıyım ben hiçbir şey yapmadan bir ton maaş alınıyor… Teknoloji diye bir şey var her şey E-Devletten oluyor artık. Belediye çalışanları kamu çalıanlarının çoğuda oldukça rahat para kazanıyor.

İlgili Makaleler

nevşehir haber vps bahis forum uc hilesi
Başa dön tuşu