Genel

Haber – Red Dead Redemption Remaster’ın Ağustos Ayında Duyurulacağı Söyleniyor | Bilgi

Rockstar’ın en efsaneleşmiş oyunlarından kabul edilen Red Dead Redemption çıkalı on yıldan fazla oluyor. Uğruna Xbox 360’ımı kırmızı ışık hatasına kurban verdiğim oyunun remaster söylentileri ise uzun süredir konuşuluyor, fanatikleri da bunun gerçek bulunduğunu umuyorlar doğal. Son günlerde bu söylentiler iyice hız kazanmıştır bundan dolayı ilkin Cenup Kore derecelendirme kuruluşu Red Dead Redemption’ı derecelendirdi, sonrasında oyunun başarım ikonları HD versiyonlarla yenilendi.

content_64a28eaf0e14a_78619.jpg

Eski başarım ikonları renk olarak nefes ve bulanıkken yeni ikonlar daha keskin hatlara ve renklere haiz.

Bu iki gelişmenin arkasından Sacred Symbols podcastinde konuşan Colin Moriarty, Red Dead Redemption Remaster’ın gerçek olduğuna dair kanıt gördüğünü iddia etti. Moriarty oyunun Ağustos ayında duyurulmasını beklediğini de söylemiş oldu.

Red Dead Redemption 2010 senesinde, Red Dead Redemption 2 ise 2018 senesinde çıkmıştı.

IGN’nin eski editörlerinden Colin Moriarty’e bakılırsa Rockstar bu remastera büyük ehemmiyet veriyor. “Bunun gerçek olduğuna dair teyiti gördüğümü söyleyebilirim. Bu teyite gereksinim duyduğunuzu sanmıyorum fakat bana perde arkasından ulaşan biri oyunun kesinlikle gelmekte bulunduğunu gösteren bir informasyon gösterdi. Hatta duyurusu da Ağustos ayı benzer biçimde gelebilir. Evet bu büyük bir sürpriz değil, Cenup Kore derecelendirme kuruluşunun da kafasına bakılırsa derecelendirme yapmadığını söylememe gerek yok. Kendilerine gönderilen oyunları derecelendiriyorlar.” diyor Moriarty.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu