Genel

Haber – IPTV Dolandırıcılığı | Bilgi

Merhaba dostlar,

Forumda ilk konumu paylaşımını ilgi alanlarımdan birisi olan IPTV sektöründe informasyon vermek amaçlı olmasını arzu ederdim fakat ne yazık ki bir IPTV Dolandırıcılığı mevzusunda açıp foruma kayıtlı olan yada olmayan kişilerin faydasına bir yazı olacağına inanıyorum.

Ilk olarak IPTV Yasalmıdır? sorusuna net baktığımızda IPTV teknolojisi yasal bir teknoloji yapısıdır. Siz bile kendi evinizde kendinize olutşruduğunu emsalsiz içerikli bir piyes, yiyecek sunumu vb şeklinde canlı yada banttan videonuzu yaınlamaya başladığınız bu teknoloji altyapısını ve lüzumlu donatım ve programlarını kullanarak yaparsınız.

Ek olarak iptv altyapısını kullanan devletimizde resmi sağlayıcılardan ilk olan tivibu, digitürkweb şeklinde bir fazlaca şirket ve kanal da iptv teknolojilerini kullanmaktalar. En basidi TRT sitesini açtığınızda trt yayınlarını site üzerindne izlemeniz de webtv/iptv teknolojisi içeriğine dahildir.

Burada aslolan bu yayıncıların, kanalların kendilerine ilişkin olan yayınlama ve izlenme telif haklarının izin alınmadan kaçak ve hırısızlık yaparak başka kişilere çoğaltarak satışa sunmasıdır.

Şu demek oluyor ki telif hakkı sahibinin / SAHİBİNİN izni olmadan kanal yayınını izinsiz olarak başkalarına ücret karşılığı izletmesidir.

Burada bu mevzuda aydınlandığımıza bakılırsa son zamanlarda fazlaca fazla forumlara, sözlüklere neredeyse sineğin gübreye yağışması şeklinde dadanan kendince reklam meydana getiren aslı ezeliyeti olmayan bir satıcı dikkat çekmeye çalışmakta. O denli ki değişik iki websitesi ile piyasaya çıkıp değişik siteler şeklinde kendini gösterip kendisi hakkında devamlı azca ilkin söylediğim şeklinde forumlarda ve sözlüklerde kendisi ve ekibi ile iyi niyetli kişileri kandırmaya çalışıp dolandırma amaçlı reklamlar ve ilanlar bıraktığını görmekteyim.

Eski IPTV kullanıdılarının da iyi bilmiş olduğu bir şey vardır ki bir kaç aylık site iki gün sonrasında sizi yüz üstü bırakıp paranızı alacak ve kaçacak sitedir. Bu sebeple bu iki site ve satıcısı olan dolandırıcıdan uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Bu iki sitenin aynı dolandırıcıa ilişkin bulunduğunu da bilhassa şüphelerimden sonrasında iki değişik adresten aldığım serverlerin aynı sunucudan denge sucunucularının ve ana server sunucunların aynı olması kanıt aramaya artık gerek olmadığını ortaya koydu.

Creatvi iptv ve CyberTV iptv gerçek dolandırıcı bulunduğunu kanıtlayan ekran görütüsü ve aşağıdaki yakınma var linkini siz kıymetli forum ziyaretçileriyle paylaştım.

Bu Dolandırıcı IPTV web sitelerinin adresleri aşağıda ki resimde belirtilmiştir. Resimde belirttiğim tarihte açılmalarına karşın ne hikmetse fazlaca büyük bir kitle toplamış şeklinde görünmekte. Lakin malum dolandırıcının ilk yapmış olduğu şey sizi kandırmak için elindeki size vaadettiği hizmet yada ürünü ballandırmak ve sizin güvenmenizi sağlamak için değişik kişiler ağzından referanslar uydurmaktır. IPTV Dolandırıcılığında mağdur olan eski kullanıcılar bununla ilgili neler ile karşı karşıya bulunduğunu deneyimleriyle bilirler.

Ek olarak yakınma var daki eski mağdurların paylaşımları :


Şimdi kendi düzmece profilleri ile iyi mi müdafa yapacaklar, hücum yapacaklar yada öteki forumlarda yaptıkları şeklinde rakiplerini iyi mi karalayıp kendilerini melaike şeklinde göstermeye çalışacaklar görelim bakalım. Inanırım ki bir aksiyona girecekler! :)

Aman diyelim bu dolandırıcıya paranızı kaptırmayın! Öteki benzer dolandırıcıları buldukça sizlerle paylaşmak suretiyle yazıma burada son veriyorum.

İlgili Makaleler

bahis forum define forum
Başa dön tuşu