Genel

Grundig sürdürülebilirliği evlerde başlatıyor – MediaTrend

Avrupa’nın ev elektroniği alanındaki öncü markalarından Grundig, geliştirdiği son olarak sürdürülebilir teknolojileri Avrupa’nın en büyük tüketici elektroniği fuarı IFA’da tüketicilerle buluşturdu. Grundig’in fuarda sergilediği FiberCatcher® filtreli çamaşır makineleri mikro plastikleri %90’a varan oranda filtre ediyor.  Grundig’in daha iyi bir gelecek için tasarladığı, enerji tasarruflu tv, besin israfını azaltan fırın, fuarda sergilediği sürdürülebilir ürünler içinde içeriyor.

“Daha iyi bir gelecek evde adım atar” sloganıyla sürdürülebilir bir yaşam seçimi için tüketicilerine esin vermeyi amaçlayan Grundig, Berlin’de düzenlenen tüketici elektroniği Fuarı IFA’da bu yıl da çevre dostu yenilikçi ürün ve teknolojileriyle dikkat çekiyor.

Grundig’in sergilediği sürdürülebilir ürünlerden biri dünyanın ilk entegre mikrofiber filtre sistemine haiz FiberCatcher® filtreli çamaşır makineleri. Grundig FiberCatcher® filtreli çamaşır makineleri deniz ve okyanuslarda ekosisteme zarar veren, gıda zincirine karışarak sağlığı da tehdit eden mikro plastik kirliliğiyle savaşım ediyor. Sürdürülebilir bir gelecek için mikro plastikleri %90’a varan oranda filtreleme imkânı sunuyor. Böylece okyanuslardaki mikro plastiklere sebep olan bileşik kumaşların yıkanıp kurutulması esnasında ortaya çıkan ve sulara karışan mikrofiber oranı azaltılmış oluyor. Grundig çamaşır makineleri bir yıkama döngüsü esnasında salınan mikrofiberlerin %90’a kadarını filtreliyor. Çamaşır makinelerinin filtre kartuşunun %98’i geri dönüştürülmüş plastikten yapılıyor.  Makinelerde kullanılan kazanların her biri ortalama 60 tane geri dönüştürülmüş plastik şişe kullanılarak üretilmiştir.

Grundig ProDose bulaşık makineleri

ProDose teknolojisi yardımıyla kullanılan sıvı deterjanın miktarı makine tarafınca ayarlanıyor. Auto program kullanıldığında bulaşık makinesi kir seviyesine gore uygun programı seçip Prodose özelliği yardımıyla kullanılması ihtiyaç duyulan deterjan miktarını otomatikman belirliyor. Bu sayede deterjan kalıntısı bırakmayacak şekilde en uygun oranda deterjan kullanılıyor ve her yıkamada deterjan ekleme zorunluluğu ortadan kalkıyor.

Grundig Express Dry Kurutma Makinesi

Grundig Express Dry kurutma makinesi, tüketicilerin 5 kilogram’lık karışık çamaşırlarını bir tek bir saatte kurutmasını sağlıyor. Süratli kurutmasıyla öne çıkan makine ısı pompası teknolojisi ve çamaşırlardaki rutubet seviyelerini algılayabilen yenilikçi sensörleri yardımıyla çamaşırları daha düşük sıcaklıklarda kurutarak enerji tüketimini minimumda tutmaya destek oluyor.

Besin israfını azaltmaya yardım eden buzdolabı

AeroFresh™ teknolojisine haiz Grundig buzdolaplarındaki yeni nesil no-frost teknolojisi, gıdaların tazeliğini daha uzun süre koruyor. AeroFresh teknolojisi, buzdolabının içinde eşit bir ısı dağılımı yapılmasını sağlarken, ısı dalgalanmalarının ve dehidrasyonun önüne geçiyor.

Grundig HotAero Pro teknolojisine haiz fırın, yeni fan sistemi ve tekrardan tasarlanan iç yapısıyla sıcak havayı fırının her yerine eşit şekilde yayarak yemeklerin kenarlarının yanmasını ya da ortasının pişmemiş kalmasını önlüyor ve her pişirmede muhteşem sonuçlar sunuyor.

Grundig’in yeni hoparlörlerinde kullanılan plastiğin %90’ı geri dönüştürülmüş plastiklerden oluşuyor. 360 aşama ses sunan yeni Grundig Portable 360 BT Hoparlör ve Grundig Band 360 BT Hoparlör’de geliştirilmiş bas deneyimi için çift eylemsiz radyatör bulunuyor. USB şarj hususi durumunu kullanılarak telefon şarj edilebilen ürünler, suya dayanıklılık standartlarını karşılıyor.

Teknoloji, spor ve yaşam seçimi alanlarında verilen dünyanın en büyük inovasyon ödülü olan Plus X Ödülü’ne haiz Grundig Jam Earth BT Hoparlör’ün gövdesinin %100’ü geri dönüştürülmüş plastikten tasarlandı.

Grundig TV, Eko-Uzaktan Kumanda, Çevre Dostu Ambalajlar

Grundig, IFA’da TV kategorisinde de yenilikleriyle öne çıkıyor. Ambient Light Sensor (Ortam Işığı Sensörü) (ALS), ortam ışığını tespit ederek, aygıt ekranını ortam ışığına uygun şekilde karartmaya yarayan bir tür fotodedektör işlevi görüyor.

Yüzde 100 geri dönüştürülmüş plastikten üretilen Eko-Uzaktan Kumanda, eko tuşu yardımıyla tek adımda eko moduna geçerek, TV’nin minimum düzeyde elektrik harcamış olduğu tüm işlevleri etken hale getiriyor.

İlgili Makaleler

nevşehir haber vps bahis forum
Başa dön tuşu