Genel

DJI Osmo Mobile 6: Akıllı Telefon Sabitleyici Gimbal

Fotoğraf ve video çekmek amacıyla akıllı telefon kullananlar için eğer olmazsa olmaz cihazların başlangıcında DJI Osmo Mobile 6 Gimbal geliyor. Gimbal, dengeleme halkası ve yalpa çemberi olarak da adlandırılır. DJI’ın Osmo Mobile 6 Akıllı Telefon Sabitleyici ürünü, bu alandaki başarısıyla öne çıkıyor.

Üç Motorla Sarsıntıyı Önlüyor

Üç motor içeren gimbal; sarsıntıları etkili bir halde önleyerek, DJI’ın algoritmalarıyla muhteşem sonuçlar ortaya koyar. Bu sebeple kabiliyetleri daha da geliştirilen Osmo Mobile 6, süratli başlatma özelliğiyle çekime daha süratli hazırlanmanızı sağlıyor. Buna ek olarak ActiveTrack teknolojisi ise videodaki objeyi kadrajda tutacak şekilde takip edebiliyor.

Osmo Mobile 6
Osmo Mobile 6

Cepte Taşınabilecek Kadar Minik Boyutta

Osmo Mobile 6, yalnız 340 gram ağırlığında. Bundan dolayı telefon sabitleyici gimbal, katlandığında cebe sığacak kadar küçülür ve kolayca taşınabilir. Cihazla beraber bez bir taşıma çantası geliyor olması işinizi daha da kolaylaştırır. Osmo Mobile 6, ana beden, mıknatıslı telefon tutucu, takılıp çıkarılabilir tripod ve şarj kablosuyla geliyor.

Kalibrasyon Yapmayı Ihmal etmeyin

Osmo Mobile 6’yı kullanmaya başlamadan ilkin akıllı telefonunuza DJI Mimo uygulaması yüklemeniz gerekiyor. Bunun yanı sıra bu uygulama vesilesiyle telefonunuz ile gimbal Bluetooth üstünden kontakt kuruyor. Optimal çekim performansı için çekime başlamadan ilkin uygulama içinde kalibrasyonu gerçekleştirmeyi ihmal etmeyin.

Osmo Mobile 6
Osmo Mobile 6

DJI Mimo Yükleyerek İşe Başlayın

3 eksenli stabilizasyon, süratli başlatma, ActiveTrack 5.0 ve DJI Mimo uygulamasının entegre algoritmaları; muhteşem sonuçlar elde etmenizi güvence ediyor. Ek olarak Osmo Mobile 6, telefonunuzun ekranında beliren eğitici ipuçları ve önerilerle her geçen gün daha iyi videolar kaydetmeniz için sizi geliştirir.

İçerik Düzenleme İçin LightCut

DJI Mimo uygulamasının yanı sıra, içerik düzenleme için DJI’nin resmi olarak önerilmiş olduğu uygulama olan LightCut, büyülü bir vasıta sunuyor. Eğer çektiğiniz görüntüleri bilgisayara gerek kalmadan telefonunuzda kurgulamak ve derhal paylaşmak isterseniz LightCut uygulamasını deneyin.

Osmo Mobile 6
Osmo Mobile 6

 

Üstündeki Düğmelerle Kolayca Yönetin

Telefonunuzu taktıktan ve DJI Mimo uygulamasını açtıktan sonrasında Osmo Mobile 6’yı yönetmek oldukça kolaydır.Dolayısıyla cihazın üstündeki düğmelerle ön ve arka kamera içinde geçiş yapabilir, video ve fotoğraf çekebilirsiniz. Ek olarak kamera yönünü joystick benzeri düğmeyle ayarlayabilir, yan kaydırma tuşuyla zoom ayarı yapabilirsiniz.

Dört Değişik Gimbal Godu

DJI Osmo Mobile 6′nın üstünde dört değişik gimbal modu var. Sadece bu modlar içinde geçiş yapmak için cihazın açma-kapama butonuna dokunmanız gerekir. Bu modlar, Takip Et, Eğim Kilidi, FPV ve SpinShot olarak adlandırılıyor. Ek olarak uygulamada Timelapse, DynamicZoom, Hareket Kontrolü, Panorama ve Hikâye Modu bulunuyor.

Osmo Mobile 6
Osmo Mobile 6

Fotoğraf Makinesi, Kamera ve Drone Modelleri MediaMarkt’ta

MediaMarkt web mağazasında daha çok video prodüksiyon aleti mevcut. MediaMarkt’ta satışa sunulan tüm cihazlar için, Fotoğraf Makinesi, Kamera ve Drone modelleri kategorisinden data alabilirsiniz. Eğer mevzuyla ilgili sorularınız olursa, aşağıdan yorum bırakarak bana ulaştırabilirsiniz. Şimdilik hoşça kalınca.

Twitter’da beni takip edin: https://twitter.com/melihbayramdede

YouTube kanalıma abone olun: https://www.youtube.com/c/melihbayramdede


MediaTrend’de gösterilen öteki yazılarıma göz atmak ister misiniz?

Popüler akıllı saat marka ve modelleri

Soundbar ile TV’nizin sesi daha gür çıksın

Elektrikli ısıtıcı satın almak isteyenlere tavsiyeler

 

İlgili Makaleler

bahis forum define forum
Başa dön tuşu