Genel

Bulut Tabanlı 5 Sunum Programı Önerisi

Bu yazımızda sunumlarınızı kolayca tasarlayabileceğiniz bulut tabanlı 5 sunum programı önerisinde bulunacağım. Ne iş yapıyor olursanız olun günün birinde bir iş yada eğlence amaçlı sunum hazırlamanız gerekecektir. Ya da işiniz gereği aslına bakarsanız devamlı sunumlar hazırlıyor olabilirsiniz. Aşağıda bulut tabanlı, kurulum gerektirmeyen her yerden emek vermeyi destekleyen 5 bulut tabanlı program hakkında data vereceğim.

1- Canva

Canva, en kısa tanımıyla bulut tabanlı bir grafik tasarım platformudur. Bu platform üstünde kullanıcılar toplumsal medya grafikleri, sunumları, posterleri ve benzer görsel içerikler oluşturabilirler. Bünyesinde milyonlarca fotoğraf, yazı tipi, şablon ve illüstrasyon barındırır. Canva’da hazırda bulunan ustalaşmış olarak tasarlanmış oldukça sayıda şablon arasından seçim yapar ve tasarımlarınızı oluşturursunuz. Canva’nın kullanımı parasızdır olmasına karşın Canva Pro ve Canva for Enterprise benzer biçimde ücretli abonelikler ile ek özellikler sunulmaktadır. Kullanım arabirimi oldukça kolay ve işlevseldir. Daha oldukça KOBİ’ler, tasarıma yeni başlayanlar ve öğrenciler için uygundur. Fazlaca sayıda hazır şablon ile oldukça ustalaşmış içerikler imal edebilirsiniz.

https://www.canva.com

2- Ludus

Ludus, bulut tabanlı olarak sunulan en başarı göstermiş sunum programları arasındadır. Kullanımının oldukça kolay bulunduğunu söyleyebiliriz. Elbet söylemekte yarar var; tasarımcılar için programın kullanmak birazcık daha rahat olacaktır. Ludus’da hazır seçebileceğiniz şablonlar yoktur. Akıllı Blokları kullanarak siz üretirsiniz. Ludus aslına bakarsanız bulut tabanlı bir uygulama olduğundan bilgisayarınıza bir şey indirmeniz gerekmez. Sunumlarınızı bir tek bilgisayarlarda düzenleyebilirsiniz. Hazırladığınız sunumları bir URL bağlantısı ile beraberce paylaşılabilirsiniz. Ludus ücretli bir program olmasına karşın 30 gün parasız deneyebilirsiniz.

https://ludus.one

3- Zoho Show

Zoho Show, kullananların her yerden sunum oluşturmasına, düzenlemesine, paylaşmasına, ortaklaşa iş yapmasına ve sunmasına olanak tanıyan bulut tabanlı bir programdır. Kullanımı rahat ve kolaydır. Metin biçimlendirme, arka plan temaları, geçişler ve animasyonlar, web’den fotoğraf ekleme ve şekiller, çizelgeler, tablolar ve medya dosyaları ekleme benzer biçimde standart özelliklere haiz tam teşekküllü bir sunum düzenleyicisi sunar. Ek olarak, bağlamsal biçimlendirme alternatifleriyle tıklamalarınıza otomatikman cevap veren hususi bir şekil modu ile beraber gelir. 5 kullanıcıya kadar parasız sunum oluşturabilirsiniz. Zoho Show sunumları bilgisayarınıza .pptx, .odp, .ppsx ve .pdf formatlarında çevrimdışı olarak kayır eder. Dahası, dışa aktardığınız sununuzu iş arkadaşlarınıza e-posta ile gönderebilir yada ileride başvurmak suretiyle bir kopyasını oluşturursunuz. Netice olarak Zoho Show, tasarım yaparak içerek üreten her insanın kullanabileceği bir programdır. Zoho Show şu anda 16 dilde mevcuttur: Danca, Almanca, İngilizce, İspanyolca, Fransızca, İtalyanca, Japonca, Felemenkçe, Lehçe, Portekizce, Rusça, İsveççe, Türkçe, Çince, Macarca ve Tamilce.

https://www.zoho.com/show/

4- Visme

Asla tasarım eğitiminiz olmasa bile oldukça rahat kullanabileceğiniz bulut tabanlı bir sunum programdır. Visme kullanarak ustalaşmış sunumlar yapmak oldukça kolaydır. Visme’yi kullanarak grafik raporlar oluşturabileceğiniz benzer biçimde etkileşimli görsel içerikler de oluşturabilirsiniz. Kendi içinde oldukça fazla sayıda özelleştirilebilir şablon alternatifi vardır. Visme’yi tek şartla istediğiniz kadar parasız kullanabilirsiniz. Parasız hesap kullanıcıları en fazla fazla üç proje üstünde çalışabilirler.

Eğer Visme’nin tüm özelliklerini kullanmak isterseniz yapmanız ihtiyaç duyulan ücretli planlardan birini seçmek olacaktır. Visme genel anlamda daha oldukça KOBİ’ler, pazarlama ve proje işleriyle uğraşanlar ve eğitimciler için tavsiye edilse de tüm içerik oluşturucuları da Visme’yi rahatça kullanarak çözüm üretebilirler. Dahası Visme’nin grafik kütüphanesi oldukça zengindir. Benzer şekilde içinde ücretsiz bir şekilde kullanabileceğiniz binlerce fotoğraf, illüstrasyon, video, ses klibi ve benzeri içerik mevcuttur.

Visme Home Page

5- Google Slides

Google Slides bulut tabanlı ve Google hesabı olan hepimiz için parasız bir sunum programıdır. Microsoft PowerPoint’e oldukça benzeyen fonksiyonlara haiz bir program olarak dikkat çeker. Genel olarak kullanımı oldukça kolaydır ve standart bir şablon koleksiyonu vardır. Google Slides kullanarak 3. kişilerle ortak emek verme yapabilirsiniz. Google Slides, bulut depolama pozitif yanları sunar. Bu avantaj kullananların belgelerinin otomatikman kaydedildiğini, durağan(durgun) diskleri yada SSD’leri arızalansa bile çalışabileceklerini gösterir. Ek olarak hizmet ek olarak şunları ihtiva eder: Google Dokümanlar, Google E-Tablolar, Google Çizimler, Google Formlar, Google Sites ve Google Keep. Google Slides bir web uygulaması, Android, iOS, Microsoft Windows, BlackBerry OS için mobil uygulama ve Google’ın Chrome OS’sinde bir masaüstü uygulaması olarak mevcuttur. Uygulama, Microsoft PowerPoint dosya biçimleriyle uyumludur.

https://docs.google.com

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu