Genel

Bu drone’lar 1 aylık işi 1 günde tamamlıyor

Haiz olduğu özellik, donanım ve yazılımlar ile değişik ihtiyaçlara yönelik çözümler sunan endüstriyel drone’lar, enerji sektöründe fark yaratıyor.

Endüstriyel alanda sınırları zorlayan çözümlerle teknolojiyi her geçen gün ileri taşıyan DJI Enterprise’ın yenilikçi drone’ları, enerji sektöründe şirketlere üstün performans ve verimlilik vadediyor.

Drone’ların güneş enerjisi alanında kullanımı hızla yaygınlaşıyor

Son yıllarda gerek hususi firmalar gerekse dünya ülkeleri, yenilenebilir enerji hedefleri doğrultusunda güneş enerjisine daha çok yatırım yapıyor. Güneş enerjisine yönelik yatırımlar arttıkça verimliliğin de önemi artıyor.

Binlerce güneş panelini içeren ve geniş alanlara yayılan tesislerde kırık, hasarlı ve arızalı bir ekipman, düzgüsel şartlarda bir tek yakın araştırma ile tespit edilebiliyor ve bu operasyon ciddi bir iş gücü ile süre gerektiriyor. Bunlara bağlı olarak da maliyetler artıyor.

Oysa güneş enerjisi çiftliklerinde drone’ların etken olarak kullanımı ile firmalar, geleneksel yöntemlere nazaran oldukca daha süratli bir halde denetim, denetim ve bulgu faaliyetlerini yürütebiliyor. Çalışmayan yada arızalı paneller oldukca daha süratli bir halde termal kameraya haiz drone’lar tarafınca tespit edilerek kayıpların önüne geçiliyor. Bu yolla hem verimlilik artıyor hem de maliyetler azalıyor.

AI tabanlı bulut özelliği ile kusurlar süratli ve doğru şekilde çözümleme edebiliyor

Mavic 3 Enterprise serisi drone’lar ile güneş enerjisi santralinin tipine ve ebatlarına bağlı olarak uçuş rotaları kolaylıkla planlanabiliyor. Aygıt, arazi farkındalık sistemi yardımıyla yükseklik değişimlerine cevap verebiliyor, tüm santrali otomatikman denetim etme imkanı sunuyor. Esnek ve stabil üç eksenli gimbal yardımıyla kamera açısı otomatikman ayarlayabiliyor. Eğimli güneş panellerine daima dik açıdan geçerek, kızıl ötesi yansıma verilerini yüksek doğrulukla yakalıyor.

The post Bu drone’lar 1 aylık işi 1 günde tamamlıyor appeared first on MediaTrend.

İlgili Makaleler

bahis forum define forum
Başa dön tuşu