Genel

Binance – FTX savaşı için dikkat çekici yorum! | Bilgi

Kripto para dünyası Binance – FTX savaşı ile gündemde. Binance CEO’sunun FTX CEO’sunu hedef gösteren paylaşımlar yapması ve ellerindeki FTX’leri satacaklarını açıklaması sonrasında ortaya çıkan gerilim öteki kripto para birimlerini de etkiledi.

Kripto para borsalarından Bitget’in Global Yönetici Direktörü Gracy Chen bu mevzuda şu şekilde bir yorum yapmış oldu;

Binance’in sonunda FTX’i almayı başarması pek ihtimaller içinde değil. CZ tam bir zafer kazanmış benzer biçimde görünüyor, sadece BN sonunda endüstrinin uzun vadeli çıkarlarına zarar vermenin bedelini ödeyecek.

Ortak izahat bizlere bir gerçeği söylüyor: FTX’in ciddi likidite sorunları ve hatta iflası var, o denli ciddi ki artık onu kurtarmak isteyen insanları bulamıyor ve bir tek bu savaşı başlatan rakibine dönebiliyor.

BN niçin onu almak için para harcasın ki?

FTX’in ABD lisansı yok (bundan dolayı ABD uyumluluğu elde etmek için FTX almak mantıklı değil) Kullanıcılarını mı yoksa teknoloji sistemini mi elde ediyor? (hah. FTX öldü ve kullanıcıları organik olarak BN’ler.) FTX’in twitter benzer biçimde yeri doldurulamaz bir kıymeti yok.

SBF ve CZ, bu bağlayıcı olmayan anlaşmanın periyodu süresince kendi düşüncelerine haiz olabilir. Sam bir nefes alır ve Wall St’den yardım almaya devam eder. Garip bir durum. Sadece Sam bunu yaparsa, CZ gene de FTX’i yok edebilecektir. CZ ek olarak anlaşmayı iptal edebilir.

Itimat ve şeffaflık, sektördeki sürdürülebilir kalkınmanın iki mühim ayağıdır. Biz ise bu sıkıntılı dönemde itimat oluşturmak için şimdiden 200 milyon ABD doları koruma fonu başlattık.

Ve yakında şeffaflığı göstermek için merkle-tree biriki kanıtlarımızı paylaşmaya hazır olacağız. CEX için kapsamlı denetimler gereklidir.

Fena niyetli rekabet yerine daha iyi bir gelecek yaratmak için niçin güçlerimizi birleştirmiyorsunuz?

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu