Genel

BBC Earth, Kutuplar Atlası II için Minecraft ile iş birliği yapacak

BBC Studios çatısı altındaki Tabiat Zamanı Birimi, Minecraft’ın sunmuş olduğu, oyuncuların kendini oyunun içinde hissettikleri ‘immersive’ (sarmal) oyun deneyimi ile dünyanın dört bir tarafındaki gençlere ulaşmak için Minecraft Education ile ortaklık başlatıyor.

BBC Earth ve Minecraft Education, BBC Studios Tabiat Zamanı Birimi’nin referans niteliğindeki yeni yapımı Kutuplar Atlası II’de (Frozen Planet II) geçen hikayelerin esin verdiği sarmal manzaraları, canlıları ve oyun tabanlı eğitim kaynaklarını içeren parasız beş tane Kutuplar Atlası II dünyası yarattı.

Tüm zamanların en fazlaca satan oyunu olan Minecraft, bilhassa de genç oyunculardan büyük ilgi görüyor. Minecraft: Education Edition, dünyanın dört bir tarafındaki okullarda öğrencilerin yaratıcı bir oyun deneyimi ile değişik mevzular hakkında data edinmelerini elde eden eğitim içerikleri sunuyor. Mojang Studios ekibi, daha iyi bir dünya inşa etmek ve bilhassa de dünya vatandaşlığı ve sürdürülebilirlik alanlarında oyunun kurallarını değiştirecek nesiller yaratmak için Minecraft’ı kullanmayı bir mesuliyet olarak görüyor.

Tüm dünyadaki Minecraft: Education Edition kullanıcılarına 29 değişik dilde ve ücretsiz bir şekilde sunulan eğitici Kutuplar Atlası II içeriklerinde, öğretmenlerin öğrencilerine buzulların önemini anlatmalarına ve iklim değişikliğinin etkilerini müfredat kapsamında keşfetmelerine olanak tanıyan ders planları da yer ediniyor. Beş Kutuplar Atlası II dünyasının her biri, dünyanın dört bir tarafındaki Minecraft: Bedrock Edition oyuncularına da Minecraft Marketplace üstünden ücretsiz bir şekilde sunulacak.

 

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu