Genel

Apple’dan sürpriz Şubat sonu etkinliği | Bilgi

TUAW'ın bir yazısına bakılırsa bir batı yakası tv yapımcısı olan Mira Mobile Television, Şubat'ın sonlarına doğru yapılacak bir Apple organizasyonu için işe alımlar yapıyor. TUAW iş ilanlarının Mira'nın web sayfasında olmadığını, ve kendi raporunun da "onaylanmamış dedikodu" kategorisinde yer aldığını belirtiyor.

Tek bir kaynaktan gelen bir haberin doğru olma olasılığı oldukça düşük olsa da, Greg Joswiak'ın geçtiğimiz hafta hatırlattığı suretiyle, iPhone'a yazılım geliştirmeyi mümkün kılacak SDK Şubat'ın sonlarına doğru çıkacaktı. Bunun için bir etkinlik düzenlemek saçma benzer biçimde gelse de, zamanlama tutuyor.

Bazıları da 3G'li iPhone'un o gün çıkacağını tahmin ediyor fakat 16GB'lık iPhone'un daha geçtiğimiz gün çıktığını hesaba katarsak, bunun pek de mümkün olmadığını söyleyebiliriz. Bu etkinlikte ek olarak yeni Avrupa'lı GSM firmalarıyla anlaşmanın yanısıra Asya'daki ilk firmanın da açıklanacağı tahmin ediliyor.

AppleInsider sitesi de bir "Şubat sonu etkinliği" hakkında duyumlar aldığını, fakat tıpkı TUAW benzer biçimde dedikodudan öte olup olmadığını doğrulayamadıklarını söylemiş oldu.

Kaynak

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu