Genel

Apple, iPhone’lar için yeni güncelleme yayınladı

Eylül ayında tanıtımı gerçekleştirilecek olan iPhone 14 serisi ile beraber iOS 16’da iPhone kullanıcılarına sunulacak. Apple yeni iOS sürümünü geliştirmeye / kontrol etmeye devam ederken, öteki taraftan iOS 15 için yeni güncellemeler yayınlamaya devam ediyor. iOS 15.6.1 güncellemesi ile bunlara bir yenisi eklendi.

iPhone kullanıcılarının Ayarlar > Yazılım Güncelleme yolunu takip ederek kolayca yükleyebileceği güncelleme iPad’lere de geldi. Doğal olarak tahmin edebileceğiniz şeklinde o bölümde iPadOS 15.6.1 olarak kullanıcı karşısına çıktı.

iOS 15.6.1 güncellemesi çıktı

Apple’ın yayınladığı sürüm notlarına baktığımızda, artık standart hale gelen hata düzeltmeleri ve güvenlik iyileştirmeleri ifadelerini görüyoruz. Apple bu güncelleme ile işletim sisteminde rastgele kod yürütülmesine niçin olabilecek çekirdek ve WebKit güvenlik açıklarını giderdiğini belirtiyor.

Bu kapsamda güncellemenin kullanıcılar tarafınca en kısa sürede yüklenmesi gerektiği önemle vurgulanıyor.

Apple’ın ana odağı iOS 16 ve iPadOS 16 olduğundan iOS 15’i temel alan güncellemelerin bundan sonraki süreçte herhangi bir yenilik ile karşımıza çıkması pek mümkün görünmüyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu